Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Időnként visszatérő hasmenés?...

Időnként visszatérő hasmenés? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Szóval a probléma: kb. 3 hónapja bizonytalan időnként hasmenésem van. Ezalatt azt kell érteni, hogy reggelente, vagy egyből "becsikar", vagy eltelik egy bizonyos idő, de menni kell a mosdóba, és a széklet is ilyen fröcskölős (elnézést a kifejezésért). Valamint azt vettem észre, hogy ilyenkor a szaga is másabb, nem tudom mihez hasonlítani, de nem a normális, az a lényeg. Van amikor rendben van, tehát nincs szag, nincs hasmenés, normális állagú, tehát a probléma nem folyamatosan áll fenn, az biztos.

Emellett észrevettem, hogy amikor hasmenés van, akkor előző nap furcsán is morog a hasam, tehát nem az a "dinamikus" emésztés, hanem nagyobb pukkanásokat érzek a hasamban (kb. olyan, mint amikor egy műanyag PET palack ki-be horpadozik, ehhez hasonlítja a fantáziám...). Megjegyzem, hogy áprilisban beoltottak, ezek a pukkanások úgy veszem észre azóta jöttek elő, az emésztésem tavaly se mindig volt rendben, tehát fordultak elő hasmenések, de az év első hónapjába nagyjából rendben volt a széklet.


Táplálkozásra olyan szempontból figyelek, hogy próbálok nem "hajtósakat" enni, tehát főleg krumplit, húsokat, valamint rizst, tésztaféléket eszek (pl. pizza, spagetti). Kerülöm a zsíros, meg a nagyon "műanyag" ételeket, és a tejtermékeket, tehát nem eszek/iszok se kávét, se tejet, se túrót, se joghurtot, se tejfölt. Laktózmentes kakaót iszok reggelente, azt is csak azért, mert nekem fontos, hogy reggel tudjak Wc-re elmenni. (azért kerülöm ezeket, mert én magam inkább valami allergiára, intoleranciára gyanakszom, mintsem szervi bajra - legalábbis laikusként, mivel a probléma nem folyamatos, van mikor két naponta, van mikor hetente, van mikor kéthetente jön elő.)


Próbáltam nézni, keresgélni allergiavizsgálatokat, teszteket, de olyat nem találtam, ami nem kerül sok pénzbe, és hatásos, tehát kimutatja a problémát. (Van ez az IGG intolerancia vizsgálat, de egybehangzóan azt írják róla, hogy nem mutatja ki, hogy mire érzékeny az ember, csak attól függ h mi pozitív, hogy előtte épp mit evett...)


A kérdésem: valaki a leírtak alapján meg tudja-e mondani, hogy mi lehet a gond, esetleg ötlete, tippje van-e, tapasztalt-e más is ilyet korábban? a igen, mi volt a dolog mögöttes oka, és megoldása?


Ui.: a "menj el orvoshoz" tanácsokat átugornám, nekem is eszembe jutott ez a megoldás, mielőtt ezt megtenném, tippek/ötletek, vélemények, tapasztalatok, egyéb megoldások érdekelnek.


Megköszönöm a válaszokat!



2021. júl. 25. 16:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérj a háziorvostól beutalót a gasztroenterológiára.

Egyébként, a pizzával, spagettivel, és társaival pont kilövöd a laktózmentes étrendet, amit a kérdés elején írtál, az pedig tipikus laktózintolerancia tünet.

Szóval, irány a gasztró. Ne ugord át a menjek orvoshoz témát.

2021. júl. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gluténérzékenység is lehet, vagy csak búza. Ingyen megnézik a 20 legveszélyesebbet, érdemes megnézetni a gasztrón, én is azt mondom.


De ha inkább kísérleteznél, hagyd el a glutént egy időre (búza, árpa, rozs), még a zabot is egyelőre. Aztán ha jobb, akkor arra vagy érzékeny.

2021. júl. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!