Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez így csak valami fertőzés...

Ez így csak valami fertőzés volt, vagy gyulladásos bélbetegségem lehet?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdődött, reggelre szédüléssel és hasmenéssel keltem, másnapra lázam is lett. Az egy nap alatt elmúlt, de ekkor annyira elkezdtem görcsölni, hogy be kellett mennem a sürgősségire. Hasi UH-n kisebb vastagbélgyulladást állapítottak meg. Elkezdtem antibiotikumokat kapni, aminek hatására két nap alatt nagyon sokat javult az állapotom, azóta is szedem és szinte minden tünetem elmúlt, a gyulladásos értékeim is sokat javultak. A hasmenés elmúlt, bár a széklet még kissé laza és kis diszkomfortérzésem van még az alhasamban. Széklet tenyésztés eredményére még várok, az orvos azt mondta, valószínű hogy fertőzés lehetett mert az antibiotikum segített. Viszont én ma ránéztem az EESZT portálon a leleteimre, van egy ami azután készült el hogy kijöttem a kórházból, azt írja hogy a gyakoribb E. Coli baktériumok nem tenyésztek ki, további mintavétel szükséges.

Viszont ha nem fertőzés, akkor valamilyen gyulladásos bélbetegség, és további vizsgálatok (vastagbéltükrözés) szükségesek. Nyugtalan vagyok, annyi mindent olvastam a neten, lehetséges hogy Chron vagy egyéb gyulladásos bélbetegségem lenne? Ezelőtt soha semmilyen hasonló tünetem nem volt, hirtelen jött ez az egész. Ha valami ilyesmi betegségem lenne, akkor nem használt volna az antibiotikum, jól gondolom?



2021. júl. 25. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy említetted megállapítottak nálad egy bélgyulladást. Tehát nem értem a kérdésed. Amúgy a gyulladás simán visszajöhet attól, hogy nem szeded rendesen a gyógyszert. Pl.: úgy érzed jobban vagy, abbahagyod, majd újra visszaesel. Be kell szedni mindet, amit írtak. Az antibio pedig baktériumok által okozott megbetegedések gyógyítására alkalmazható készítmények. Tulajdonképpen vírusos megbetegedésekre írják fel az orvosok. Csak azok ellen nem hatásos. Ha jobban érzed magad tőle, akkor valószínűleg nem vírus, mert a baktériumok mérete mikrométeres nagyságrendbe tartozik, a vírusok nagysága nanométeres tartományban mérhető.
2021. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gyulladásos bélbetegségeket (crohn betegség stb) nem baktériumok és nem is vírusok okozzák, igazából bármiről előjöhet, nem ismert a kiváltó ok.
2021. júl. 25. 21:13
 3/3 anonim válasza:
A Crohn betegség, más néven Ileitis terminális. Magyarul: a vékonybél egyik szakaszának az un. ileum végső szakaszának, amit csípőbélnek /a csípőben helyezkedik el /neveznek, az idült gyulladása. Csak röviden, mert a tankönyvben 6 nagy oldalon írnak róla. A diagnózis legfőbb pontjai: 1/. lappangó kezdet. 2/ Hasmenéssel, hőemelkedéssel és jobb alhasi fájdalommal járó, visszatérő időszakok. 3/ Sipolyképződés /kisfokú kilyukadás/ vagy a has alsó felében, jobb oldalon elhelyezkedő terime /valamilyen körülhatárolható tumor /jó értelemben / és nyomásérzékenység / késői lelet /.A betegség oka ismeretlen. Valószínű, hogy öröklött tényezők szerepet játszanak. Az átlagosnál nagyobb a gyakoriság az egypetéjű ikreknél. A leggyakrabban egy családban két vagy több testvér beteg. A betegséget fellángolások és nyugalmi időszakok jellemzik. A további tüneteket nem írom, mert a leírt panaszok között nem szerepelnek.Két fajta vérszegénység és esetleg nem látható vérzés lehet a székletben. A B-12 vitamin felszívódása zavart.Szövődményekről nem írok. Az étrend legyen kalória-vitamindús, valamint tartalmazzon megfelelő mennyiségű fehérjét. Kezelése nem oki, mivel ismeretlen eredetű.Antibiotikumot, gombaellenes gyógyszert csak akkor adnak, ha az un. sipolyokban gennyedést észleltek. Steroidot és egy speciális gyógyszert, a Salazopyrint valamint a kezdetben az USA-ból behozott, már Magyaro-on is forgalomban lévő Pentasa nevű gyógyszert alkalmazzák a betegség tüneteinek enyhítésére. A Salazopyrin és a prednisolon a betegség heveny szakaszában eredményesek, nem fejtenek ki megelőző hatást. E betegség műtéti kezelését leghelyesebb a szövődmények ellátására korlátozni. Összegezve sajnos egy életre szóló betegségről van szó. Szerintem egy heveny vírus fertőzésen estél át, ami spontán javult és nem az antibiotikumtól múltak el a tüneteid. Az E. colit nem fogják kimutatni. Ez a bélrendszert is megtámadó kórokozó /Főleg a bélrendszert / nem okoz heveny görcsös hasi panaszokat / hírtelen jelentkező /.Van egyéb baktérium is. Nyílván ismert a staphylococcus baktérium, ami szintén okozhat bélfertőződést. Ezt viszont ki kellett volna mutatni. Én a hírtelen kezdet / nagy nyári meleg /, a vírusokra jellemző gyors szaporodás miatt tartom inkább egy heveny vírus fertőzésnek a leírtakat. A Crohn betegséget pedig sűrgősen felejtsd el. Azért írtam erről bővebben.
2021. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!