Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem lehetetlen, hogy még...

Nem lehetetlen, hogy még mindig 37000 aktív covid fertőzött legyen?

Figyelt kérdés

Az aktív fertőzöttek közül kevesebb mint százan vannak kórházban. Akinek nem olyan súlyos a betegsége, hogy kórházi kezelést igényeljen, az (elenyészően kevés kivételtől eltekintve) egy hónap alatt bőven meg szokott gyógyulni.

Az elmúlt egy hónapban összesen nagyjából 2000 új fertőzöttet találtak. Mivel az ennél régebbi fertőzötteknek már meg kellett gyógyulniuk, így maximum ennyi lehetne most az aktív esetszám. Ehelyett mégis 37000.

Hogyan lehetséges ez? Nem lehet, hogy bennragadt a rendszerben kb. 35000 korábbi fertőzött, akiknek a gyógyulását elmulasztották lejelenteni?

Teljesen irreális ez az aktív fertőzöttszám, mégsem látom, hogy a sajtóban bárhol megkérdőjeleznék. Én hagytam ki valamit a képletből?



2021. júl. 10. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

ismerettségi körömben vannak páran akik 2 hónapig is karanténban voltak mert folyamatosan pozitív lett a tesztjük

igaz ez tavaly nyár-ősz körül volt

2021. júl. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen. De ilyenből nincs annyira sok, ráadásul már hónapok óta az a protokoll, hogy ha letelt 10 (vagy 14, nem tudom, mindegy is) nap karantén, és a tüneteid elmúltak, akkor gyógyulnak számítasz, nincs további tesztelés. Dolgozni is mehetsz.
2021. júl. 10. 13:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazad van, nekem is ezt tűnt fel pár napja . Igen, az lehet, hogy nem jelentik le a gyógyultakat, ez eddig is így volt. Volt ismerősöm, aki 1 hónappal a karantén után még nem kapott védettségi kártyát. Amikor utána járt, akkor derült ki, hogy azért, mert a házi orvosa nem jelentette, hivatalosan még "beteg".
2021. júl. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengetegen beragadtak fertőzöttként a rendszebe, mi 2 hónapig...

A lejelentős rendszer hibás, és hiába jelent le a háziorvos gyógyultnak, vagy átment vagy nem.

2x 3x próbálkoznak, aztán egyszer csak megjön a kártya

2021. júl. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért kell ellopni a hozzászólásomat kérdésnek?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__112.. (9-es)

Amúgy azért van ez, mert egy nagy kupi az egész nyilvántartás. 3 hét után automatikusan ki kellene venni a fertőzöttet az aktívak közül. De olyan hülyék, hogy már 37 ezerre hagyták felfutni, miközben talán 1500-2000 van. Amikor már 1 éve 0 új eset lesz, itt még akkor is marad 32 ezer aktív, örökre.

2021. júl. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5

Basszus, és még ugyanúgy is vezetted le! :D

Bocsi, esküszöm nem onnan loptam, tőled függetlenül jutott eszembe. Látod, van itt még egy válaszoló, akinek feltűnő.

Ha olvastam volna annál a kérdésnél a válaszokat, lehet, hogy inkább ott kezdtem volna kivesézni veled a témát.

2021. júl. 10. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!