Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen érzés amikor megmondják...

Milyen érzés amikor megmondják, hogy rákos beteg vagy?

Figyelt kérdés

Több tényező miatt is szükséges volt egy vérvételt csináltatni, az eredmenyeim nagyon rosszak lettek, az orvos tovább küldött hematológushoz.


Még semmi sincs kimondva, de érződik...


Milyen érzés amikor megmondják?


Tudom már most, de azt hiszem felfogni még nem sikerült



2021. júl. 25. 21:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%

Dehogy tudod már most...

A hematológia, pedig egy egyszerű szakrendelés, ahol a vérképzési problémákkal foglalkoznak.

Sokat jártam oda, élek, és virulok.

No para.

2021. júl. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
30%
Szerencsére nem tudom, de nagyon rossz lehet. Nővérem el se mondta nekem, mikor megtudta, pedig nem vagyunk rossz viszonyba. Talán engem akart óvni, mert pánikbeteg vagyok, és aggódó típus, de ki tudja, lehet babonából hogy talán akkor mondja el, ha sikerül a műtét. Jelenleg jól van, minden kezelést megkapott, de 1 év után még nem nyugodhat meg. Rendszeresen kell járnia kontrollra, és injekciót beadatni, ami valami hormonféle. Egy távolabbi ismerős viszont azért halt meg, mert nem vállalta a további műtétet, aminek az eredménye nagyon kínos, és kényelmetlen lett volna. A végbele tartalmát egy csövön keresztül vezették volna egy sztóma zsákba. Mondta, nem vállalja, erre elköszöntek tőle, hogy akkor viszlát. Nyilván tudták, hogy halálra ítéli magát.
2021. júl. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
79%

Ne diagnosztizáld magad, lehet, hogy semmi bajod sincs.

Amúgy lelki alkaton múlik. Én egyszerűen megkérdeztem, hogy jó, akkor most mit kell csinálni.

2021. júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Rossz vérkép lehet akármitől és az eltérések túlmutatnak egy általános orvosi viziten, ezért küldenek haematológiára. Ez természetesen nem egyenlő azzal, hogy valaki daganatos beteg, egyszerűen csak ennek a szakterületnek a hatásköre. Bár leírhatnád, hogy mi az az eltérés, ha nem gond.
2021. júl. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Lymphocyta magas


Fehérvérsejt magas


Vörösvértest alacsony


LDH és CRP érték magas


Ezek amik több csillagosak voltak.


Alapvetően azért mentünk háziorvoshoz, aki javasolta a vérvételt, mert sokat fogytam és sok ismeretlen eredetű folt keletkezett rajtam.

2021. júl. 26. 00:48
 6/12 A kérdező kommentje:

Én nem negatív akarok lenni, félre ne értsetek, csak azt gondolom ami elég valószínű és amit az orvosok is gondolnak.


Csak a levegőbe nyilván nem lehet kimondani,hanem előtte több bizonyíték kell.


De adná az ég, hogy tényleg ne legyen semmi, csak rossz egybeesések.

2021. júl. 26. 00:51
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
83%
Oké, értem már akkor. Tehát ez a lelet arról nem ad infót, hogy pl. miért magas a fehérvérsejtek száma, az érési sor hogy alakul, ezt fel kell deríteni. Trombocita?
2021. júl. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem rák, kordában tartható de hamar súlyosság válható autoimmun betegségem van.


Hát bennem egyfajta megkönnyebbülés volt, hogy "legalább tudom", és nem bizonytalanságban tengődök.

Könnyebb volt tervezni a jövőt, mert pl így olyan férfi, aki gyereket akar szóba sem jöhet, tudatosan figyelek az étkezésre, a mozgásra és volt időm utánanézni, hogyha romlana az állapotom, hogyan tovább.

2021. júl. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Mennyire magasak az ertekeid? Ne fesd az ördögöt a falra, lehet tényleg valami verkepzesi dolog. Az ismeretlen eredetű foltokat (nem tudom mit értesz alatta, kék-zold foltok?) alacsony thrombocyta szám okozná. Az milyen lett?
2021. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

Szar. Milyen lenne.

Van aki jobban viseli, van aki kevesbe.

Ennel sokkal szarabb amikor az eselyeket latolgatjak.

Mint amikor az oddsokat lesegeted tippmixen.... csak itt az eleteden van az odds.

Meg amikor azt mondjak statisztikailag az 5 eves tulelesre van 50%-od... szevasz. Dolgozd fel...

2021. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!