Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tarthat örökké egy derékfájás?

Tarthat örökké egy derékfájás?

Figyelt kérdés
3 éve fáj a derekam, voltam orvosnál, azt állapította meg hogy valamikor érte egy trauma ( akár sok éve is lehet), és hogy gerincferdülésem van. Voltam gyógytornán, az nem segített, kicseréltem az ágyamat, egy időre jobb lett. De igazából ha kicsit többet hajolgatok pakolok nagy takarítást csinálok, nagyon fáj. Ketodexet szoktam szedni olyankor 5 napig. Szedek kollagént , valamennyit javít. Nem merek teherbe esni , pedig nagyon akartunk még egy kisbabát. Van valami megoldás erre a derékfájásra? Ismerek olyat akinek sérve volt , kapott injekciókat és most semmi baja, haspréseket is tud csinálni. Engem meg tapaszokkal meg krémekkel elküldtek gyógytornára ( magánorvos) és nem sok javulás van. Keressek másik orvost? Vagy építsek hátizmokat? Nem akarok gyógyszereket szedni túl gyakran .
2021. júl. 26. 22:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyógytorna a legjobb, de nagyon oda kell tenned magad.


Nekem gerincsérvem is van, műteni nem akarták. 9 hónap volt mire tünetmentrs lettem.

Két év múlva megint lett egy lumbágó rohamom. Aztán megont tünetmentes 1 év.

Nagyon vigyázni kell, es a torna örökre szól.... de jobb mint műtét/gyígyszer, akármi, nem?

2021. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Milyen gyakran kell a gyógytorna?Van hogy végigcsinálok egy 25 perceset és az egy hétig jó ( legalábbis nem feszül nem fáj). A gyógytornász meg azt mondta erősítsem a hátizmom, mert nincs izom a hátamon ( ja , nő vagyok), csak csípőtől lejjebb és annak súlya van amit el kell bírni a hátizmoknak.
2021. júl. 26. 22:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is nő vagyok.

A gyógytornát elvileg minden nap kell csinálni, de a lényeg az h az ember ne veszítse el az izmait (pl fogyás, betegség, ünnepekkor lustálkodás)

2021. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy egyszer tornázol, és meggyógyulsz, nem fog működni.

Legalább heti 3-4 alkalommal kell végezned a szakember által betanított gyakorlatokat, és célszerű az általa javasolt időközönként kontrolláltatni az állapotodat, amikor a gyakorlatanyagon is változtatnak, ha szükséges.

Ha gyengék a hátizmaid, valószínűleg a tartásod is rossz, és emiatt jelentkeznek a gerincpanaszaid. A hosszú éveken át beidegződött testtartást, amire ráerősítenek az ennek megfelelően megnyúlt, illetve megrövidült izmok csak kitartó munkával lehet korrigálni, különben visszjutsz oda, ahonnan elindultál.

2021. júl. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!