Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A 98/45-ös vérnyomás 52-es...

A 98/45-ös vérnyomás 52-es pulzussal alacsonynak számít?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul vagy pár éve, mindig szédülök, s szinte ájulok el, a szívem meg nagyon fáj és úgy érzem néha kihagy a szívverésem. Lehet ez az alacsony vérnyomás miatt? Egyszer 42 volt a pulzusom mikor megmértem, de pont előtte ájultam el majdnem a semmiből, szerencsére otthon. Ez a vérnyomás alacsonynak számít? 21 éves vagyok amúgy

2021. júl. 30. 09:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon alacsony a diastolic (masodik) erteke a vernyomasodnak.


52 pulzus is nagyon alacsony.


Menj dokihoz, mert ez nem normalis.

2021. júl. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

A vérnyomás még belefér,ha a szervezeted ahhoz szokott ( nekem és anyámnak is 100 alatt van mindig)

De a 42-es pulzus az ájulásokkal komoly ritmzszavar lehet,amit ablálni kell vagy pacemaker is szükséges lehet.

Kérj beutalót kardiológiara egy 24 órás pulzus/ vérnyomasmonitorizálasra,lehet terheléses ekg is kellhet. Lehetőleg minél hamarabb,a bajod miatt is és mert gyanús,hogy szeptembertől megint csak a Covid fog létezni és mindenki más elpusztulhat..

2021. júl. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha komoly sportoló lennél, akkor normális lenne a 60 alatti pulzus. De alap esetben nem az, főleg úgy, hogy gyakran van ájulásérzeted is.
2021. júl. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2

Látom lepontoztatok, 13 éve nővér vagyok,kardin is dolgoztam,de nyugodtan.

Kérdező,azért csak menj orvoshoz mindenképp!

2021. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2 én pozitívnak nyomtam a hozzászólást, én sem értem miért pontoztak le... De köszönöm szépen a hozzászólásokat, amint találok egy orvost aki rendel elmegyek!
2021. júl. 30. 16:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!