Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lila véraláfutások a combom,...

Lila véraláfutások a combom, mi lehet?

Figyelt kérdés

Pár hónapja tűnt fel, hogy a két combomon (térd felett inkább és a testemen máshol nem) folyamatosan barna - lila- zöld foltos vagyok és egyszerűen nem emlékszek, hogy mitől jönnek elő heti-2heti rendszerességgel. Méretük 5 - 10 - 50 Ft-os nagyságú. Amit beverek és ténylegesen emlékszek, hogy bevertem azok nyomásra fájnak. De amire egyáltalán se emlékszek azok nem fájnak.


Nagyon félek, hogy komolyabb baj lehet. Pl.: trombózis, leukémia jelei.

Bár egészségügyileg rendben vagyok, koleszterin szintem az magas a koromhoz képest de az oltások legyengítettek plusz olvastam is, hogy ér problémákat is okozhatnak.


Amit tudni kell: kávézok, közepes erősség és napi 2-3.

A kávé nagy fogyasztása okozhat ér el pattanást?!

Ülő munkát végzek és sokszor érzem, hogy zsibbad a lábam.


Kedden vérvétel, az eredmény kimutatná, ha komolyabb bajom van nem?


Mindenesetre köszönöm ha valaki esetleg tapasztalatot írna.


2021. aug. 5. 21:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha vérvételre mész,vegyenek kék csövet is .( hemosztázis).

Ha leukemia az fog látszani a vérképen,vagy extrèm magas vagy alacsony fehérvérsejtszám, esetleg alacsony haemoglobin szám. Remélhetőleg semmi komoly,sokszor nekem is van a lábaimon kékfolt,azt se tudom honnan. :)

A kv nem csinál ilyet.

2021. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy képet tudsz csatolni?
2021. aug. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Küldöm, ezt tegnap vettem észre és nem vertem be

Már meg van a beutalóm, általános vérvétel, vagy ott külön kérhetem pluszba?

[link]

2021. aug. 5. 21:35
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát,ha ott nincs orvos,akkor nem tudod kérni,a laborban csak azt nézik,ami a kérőlapon van.

Aki adott beutalót,attól esetleg lehetne kérni egy módosítást,hogy ilyen tüneted van és szeretnéd megnézni az alvadási értékeidet is.

2021. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Valami fejlemény? Rajtam is kerül - fordul ilyen foltok jönnek ki az utóbbi időben ,áprilisban volt teljes vérkép, tökéletes eredmények voltak...
2021. aug. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Minden rendben a vérképpel.

Szimplán túl reagáltam! :)

2021. aug. 18. 19:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt jó olvasni! 😊

#5

2021. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!