Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 4 hete köhögök. Nem javul. Mi...

4 hete köhögök. Nem javul. Mi lehet a probléma oka?

Figyelt kérdés

Kb 4 héttel ezelőtt kezdődött, azóta minden nap köhögök. Csak napközben, főleg délutánként. Aztán elmúlik késő este, éjszaka egyáltalán nem és reggel sem, majd délhez közeledve megint előjön. Ez így minden nap. Néha egyik nap jobb, másik nap rosszabb.


Nincs semmilyen más tünet. Nincs nehézlégzés, nincs mellkasi fájdalom, nincs orrfolyás, nincs láz, nincs torokfájás, nincs gyengeségérzés, nincs szemviszketés, semmi. Csak a köhögés. Nem köhögök fel semmilyen váladékot. Belégzésnél minden oké, kilégzéskor érzem az ingert, hogy köhögni kell.


Gyerekkoromban asztmás voltam, azt kinőttem 14 évesen. Ez másféle köhögés. Itt csak egyet köhögök félpercenként, akkor pedig köhögésláncaim voltak (amikor ismétlődik egymásután).

Allergiás is voltam sokmindenre, de akkor folyt az orrom is és viszketett a szemem. Most az sincs. Covid tesztek negatívak, hármat is csináltam az elmúlt hetekben. Azóta közben beoltottak, de a köhögés 3 nappal az első Pfizer előtt kezdődött. Jövő héten kapnám a másodikat.

Ha mégis allergia lenne: az a baj, hogy allergia elleni gyógyszert nem lehet adni a covid oltás környékén.

Amikor vírusom volt, este-éjszaka rosszabb volt a köhögés.


Mi lehet az oka annak, hogy már majdnem 4 hete köhögök?



2021. aug. 7. 12:40
 1/7 A kérdező kommentje:
Nincs sípolás belégzéskor (ez volt asztmás korom idején), és nem dohányzom.
2021. aug. 7. 12:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Allergia.
2021. aug. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy refluxos vagy. Egyik lakótársam refluxos volt, igaz, ő csak 8 percenként köhögött egyet, de azt menetrendszerűen, órát lehetett volna igazítani hozzá.
2021. aug. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen van refluxom, vagy legalábbis ahhoz hasonló, mert evés után szoktam torokköszörűlni, de ez már egy pár éve így megy és az utóbbi évben éppen jobb lett ahogy fogytam és kevesebbet is eszek (nem mintha előtte túlsúlyos lettem volna).

Szerintem meg tudom különböztetni, mert amikor attól kell, akkor a torokból jövően érzem a késztetést és nem is sima köhögés az, hanem torokköszörülés.

Ez viszont, ami 4 hete zajlik, mélyről tüdőből jövő, kilégzéskor irritáló késztetés.

2021. aug. 7. 12:57
 5/7 A kérdező kommentje:
És a reflux vízszintesbe fekvés után (tehát éjszaka-reggel) rosszabb. Ez a köhögés 4 hete pedig akkor éppen nincs.
2021. aug. 7. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha már négy hete tart, akkor éppen ideje lenne orvoshoz menned, hogy meghallgassa a tüdőt, és persze elküld vizsgálatokra hogy mi okozza.
2021. aug. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Allergia. Hol élsz?

Mert Budapesten Karácsony elintézte, hogy tömegesen tört ki az allergia azokon is, akiknek éppen már elmúlt volna, mert méteres (méhlegelő) gaz mindenütt. Vele legeltetném le.

2021. aug. 18. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!