Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas vérnyomásos betegek...

Magas vérnyomásos betegek fogyaszthatnak gyömbért, zöldteát?

Figyelt kérdés

Azt hallottam egy szintén magasvérnyomásos betegtől, hogy tilos gyömbért fogyasztani mert a gyógyszerekkel mellékhatást okoz, és nem tudom pontosan még miket.

A zöld teát megkérdeztem több orvostól is, nagyon eltértek a vélemények, aki kórházban kezelt konkrétan kiabált rám, hogy eszembe ne jusson mert megemeli, aki eddig kezelt az pedig nagyon is rábólintott, ő azt mondta, hogy leviszi, fekete tea fogyasztását ellenezte.

Szóval ki mit tud ezekről? A gyömbért nem tudom megkérdezni az orvosomtól mert egy ideig nem rendel de a zöld teát se merem inni, mert nem tudom most kinek a szavára adjak.



2021. aug. 7. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
A zöldteában van koffein, azt kell figyelembe venni, mert emelheti a vérnyomást. A gyömbér befolyásolja bizonyos gyógyszerek felszívódását, ezért azt a gyógyszerek bevételével különböző időpontokban kell fogyasztani. Egyébként egészséges mindkettő.
2021. aug. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!