Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Orális szex után folyamatosan...

Orális szex után folyamatosan köhögök, semmi más tünet nincs. Lehet nemibetegség?

Figyelt kérdés

Kb 10 napja, hogy védekezés nélkül voltam együtt a barátommal. Csak orális szex volt, minimális előváladék került a számba. Mindketten szűzek voltunk eddig, csak egymással voltunk még. Azóta köhögök. Főleg száraz, de néha van egy kis váladék. Jön és megy, nem folyamatos, de több ideig tart.


Semmi mást nem érzek, szó szerint nincs semmi fizikai gondom. Ha sokáig köhögök olyan érzés mintha lenne a torkomnál valami, meg a mellkasomban is érzem, de például légzési vagy nyelési problémám sincs. Fájni se fáj a torkom, maximum abban a pillanatban amikor köhögök mert irritál.


Nyitott ablaknál alszom és szoktam esténként fázni, egy éve lett cicám, itt a vírus (bár be vagyok oltva), és van min mostanában stresszelnem is (okozott már stressz bennem fizikai tüneteket). Egyébként még allergiás is vagyok, annak egyéb tünetei tombolnak. Tegnapelőtt bezártam este az ablakot, tegnap egész nap strandon voltam és egyszer se köhögtem. Ahogy hazaértem rámjött egyből.

Ma már megint köhögtem.


Elég a háziorvoshoz elmenni ezzel, vagy inkább eleve STD szűrésre kéne mennem? Most már kezdenék vele valamit, de ahogy írtam is, nagyon sok oka lehet ennek, és más problémám nincs.



2021. aug. 9. 02:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet nemi betegség, hiszen szűzek vagytok, lehet, hogy nincs is a szexhez köze. Háziorvos, bár ha csak köhögsz, elég bemenni a patikába, és kérni valami köhögéscsillapítót.
2021. aug. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell pánikolni! - ez a legfontosabb

Nem hinném, hogy bármi köze lenne a torokfájásodnak az orális szexhez. Viszont a vírus helyzet miatt nem árt orvoshoz fordulni. Inkább lásson orvos, és ne legyen semmi probléma, mit hogy ne lásson és gond legyen később!

Keresd fel a háziorvosod! (most már fogadnia kell) Majd ő megmondja, mi a további teendőd!

Itt a GYIK-en nem szabad egészségügyi kérdést feltenni orvos meglátogatása nélkül! Itt csak laikusok válaszolnak. (akár jó nagy marhaságokat is)

Olyan kérdést szabad feltenni, ami mások tapasztalatai felől érdeklődik, de arra adott válaszokat is fenntartással kell kezelni.


A nemi betegségek igen ritkán terjednek szájon keresztül. Persze van arra is példa, hiszen az életben számtalan gikszer történhet, amire nem számítunk. Az arányon van a hangsúly!

Orálisan általában csak akkor van terjedés, ha nyílt seb, komoly hámsérülés van a szájban (tehát a véráramba kerülhet) és valamelyik fél fertőzött olyan betegséggel, amely ezen az úton is képes terjedni.


Szűzen is lehet nemibeteg az ember! Hiszen egyes nemi betegségeket el lehet kapni nyilvános mosdóban is. (nagyon kicsi eséllyel koszos kézzel is meg lehet fertőzni magunkat, ha előtte kontaktusba került a kéz ilyen baktériumokkal, vírusokkal)


Az éltben nem lehet mindent maximálisan kivédeni! A szexuális úton terjedő betegségek legjobb védekezési módszere a megbízható fix partner. Tehát, nem kell parázni, amennyiben sem te, sem párod nem cserélgetitek a partnereket! Főként, ha mindketten odafigyeltek, ne üljetek le nyilvános mosdóban, és betartjátok a higiéniás szabályokat.

A legtöbb ember, aki így él, egész életében soha nem él meg nemi úton terjedő betegséget!

2021. aug. 9. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!