Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 16 éves vagyok, nyirokcsomó...

16 éves vagyok, nyirokcsomó megnagyobbodásom van. Elmentünk ultrahangra, s azt mondták reaktív lymphadenopathia. A csomók folyamatosan jelennek meg, csak rosszra tudok gondolni: rák, HIV. MI LEHET?

Figyelt kérdés
2021. aug. 10. 13:43
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Hát ezt mi nehezen fogjuk tudni megmondani. Továbbküldtek hematológiára? Ha nem, akkor ultrahang eredménnyel háziorvos és közölni, hogy adjon hematológiára beutalót, ott rendesen meg fogják nézni és kiderül. Ha van nagy, ami vágható, akkor szövettani mintát is fognak venni, abból derül ki pontosan mi ez. Ha kiderül, hogy akkor Hodgkin vagy Non-hodgkin limfóma, akkor utána még PET CT-t csinálnak, majd összeállítják a kezelést.


Voltak egyéjszakás kapcsolataid? Ha nem, akkor a HIV-et felejtsd el.


De lehet csak kis gyulladás tényleg, ami most valamiért kijött és 2-3 hónap és elmúlik. Én még nem kezdenék aggódni.

2021. aug. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen korban még viszonylag ritka a limfóma.
2021. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi lett végül?
febr. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!