Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaptam a koronavírust,...

Elkaptam a koronavírust, szerintetek van miért aggódnom?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, június elején kaptam meg a második pfizer vakcinát, mindkét adag után fájt pár órán át a fejem. Most hőemelkedésem van (37,5 Celsiust mértem), fáradt vagyok, orrom folyik, ízeket szagokat egyáltalán nem érzek, nagyon izzadok. Nem vagyok túl jól, már vagy 5 éve voltam legutóbb ennyire rosszul... Tünetek alapján delta variáns. Szerintetek telefonáljak be a kórházba? Lehet el kellene mennem közel a kórházhoz és leülni valahová mert most eléggé félek emiatt. :(

2021. aug. 14. 14:10
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lehet tudok ma gyorstesztet szerezni.
2021. aug. 14. 14:12
 2/18 anonim ***** válasza:
89%

Gyorstesztet csináld meg, hívd fel a haziorvosod, utcára ne menj.

Egyelőre mást nem tudsz tenni.

2021. aug. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
orbitális kamu :D
2021. aug. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
39%
Miert mindig az oltottak lesznek ilyen betegek?
2021. aug. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ, első. Nem kamu a kérdés, f*szomnak sincs kedve jódolgába ilyen kérdéseket kiírni... 6 éve nem voltam ennyire szarul, akkor hörghurutom volt, ami még ennél is szarabb volt. Senkinek se kívánom azt az egy hetet. Alig kaptam levegőt, ha köhögtem egyet, mintha kést nyomtak le volna a torkomon. Lehet most is az lenne ha nem lennék beoltva.
2021. aug. 14. 15:00
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, ha oltott vagy, pláne fiatal, alapvetően egészséges, akkor ki fogod heverni. A háziorvosod hívd föl hétfőn, hogy ez van, azért tudjon róla, de amit leírtál, az nem igényel azonnali orvosi ellátást. Elkülönítést igen, nehogy megfertőzz valakit, és érthető, ha nagyon vacakul érzed magad, de nem lesz komoly bajod valószíleg. Pihenj, igyál meleg italokat, lázcsillapítót is bevehetsz, attól jobban fogod érezni magad (de attól még pihenj). Ennyi. Amúgy egy sima nátha is lehet, nem biztos, hogy korona. A maszkozás miatt egy-másfél éve azzal se nagyon találkozott a szervezetünk, elvesztettük az arra vonatkozó védettségünket, és ezért most a sima nátha is súlyosabb lefolyású lesz a szokásosnál valószínűleg.


Persze ha van valamilyen társbetegséged, szívbeteg vagy vagy ilyesmi, akkor konzultálj telefonon az orvosi ügyelettel.

2021. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó szintén a hasznos választ, ment a zöld. Akit érdekelne most késő estére már nem folyik az orrom, nincs hőemelkedésem, és újra érzem az ízeket, szagokat is. Szedtem tegnap egy Paracetamolt, ma is egyet, aztán 5 órával később algopirin-t, végül este ittam egy Neocitran-t, (ami ha jól tudom paracetamolt tartalmaz) plusz még napközbe egy faringosept csokis szopogatós gyógyszert torokfájdalom ellen. Illetve miután megszűnt az orrfolyás, leültem gépezni, és közbe elmúlt minden. Ezen kívül még pihentem és meleg kád vízben megfürödtem. Ez így elég hamar ki is nyírta, szerencsére. Nem tudom biztosra, hogy a covid volt-e, tünetek alapján igen, de ez náthához képest erősebb volt, de lehet az online oktatás miatt elszokott ezektől a szervezet és emiatt volt rosszabb... Gyorstesztet majd csinálok, meg itthon maradok karanténban egy ideig, szeptemberig már amúgy sem kell sok mindent csinálnom, szerencsére munkát is nemrég hagytam abba, úgyhogy épp jókor estem túl rajta. Harmadik oltásra meg elmegyek és remélem el lehet felejteni ezt az egész koronavírust egy életre... Cheers!
2021. aug. 14. 22:27
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Ha covid volt, lehet az oltás is bejátszott, hogy ilyen gyorsan túl lettél rajta. Biztos besegítettek a meglévő antitestjeid
2021. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

#7(22:27)

"Harmadik oltásra meg elmegyek és remélem el lehet felejteni ezt az egész koronavírust egy életre..."

Erre még ne vegyél mérget.

2021. aug. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%

Ha eddig nem voltál beteg, meg egészséges is akkor minek oltattad be magad? Ez az amit nem értem. Sokan vannak ezzel így...

De jobbulást azért!

2021. aug. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!