Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A szorongás betegségnek számit?

A szorongás betegségnek számit?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 01:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
26%

Szomorú hogy olyan világban élünk ahol lepontozzák az igazságot. Igenis inkább hiszti mint betegség.


Érdekes sose szorong senki süti evés vagy piálás vagy krvàzàs vagy megdgatàs vagy buli előtt...


Mindig csak és kizárólag suli / doga előtt vagy akkor ha felelősséget kéne vállalni...


Tessék elmenni pszichológushoz jó sok pénzért meghallgat (barátok megtennék ingyen, mindegy) ír fel neked valamit amivel leszedàlhatod/túladagolhatod magad és boldogság van.

2021. aug. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
31%
Lepontoztak már engem sokszor, most is nyugodtan le lehet, de még mindig azt gondolom, hogy minden fejben dől el.
2021. aug. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

Szorongás = félelem + figyelemhiány.


Mindenki fél valamitől. Valaki több valaki kevesebb dologtól. A félelem az egy természetes dolog.


De az hogy te szorongsz az nem normális de nem betegség. Fel akarod hívni magadra a figyelmet, azt akarod hogy foglalkozzanak veled, hogy sajnáljanak...


És ez nem betegség csak szeretethiány. Ezt nem oldja meg semmilyen gyógyszer. (Csak a sok.)

2021. aug. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
27%

(Még a 3-as vagyok)

Régen nekem is voltak ilyen képzelt "betegségeim", de rájöttem, hogy csak az agyam szórakozik velem. Miután ráeszméltem, "kigyógyultam" ezekből a "betegségekből", magamtól.

2021. aug. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
68%
Ez igenis betegség , lehet h nem kézzel fogható , nem véletlen van rá gyógyszer is hasonló neveken , ez csak ebben az 'elmaradott ócska országban van így beskatulyázva , fejlettebb országokban ezt sokkal komolyabban veszik , mondjuk most már itthon is , csak még évek , év tizedek kellenek míg az ilyen csökött agyu csőlátokhoz ez eljut.
2021. aug. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

Sok betegséget csak kitalált az emberiség,mégpedig azért hogy pénzt keressen vele.

Persze,hogy ficánkol a hal a parton viszont a nyugtató nem gyógyszer,és nem oldja meg a problémát.

2021. aug. 27. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 PetheD ***** válasza:
74%

A szoronság egy állapot, belső nyugtalanság, félelem valamitől. Nem betegség és nem hiszti. Vannak, akik könnyebben fogadnak dolgokat, könnyebben túlteszik magukat rajtuk, és vannak, akik nem, és nem hazsnél nekik az a bizonyos le...rom tabletta.


#2: számomra az az érdekes, hogy ennyire biztosnak véled: "sose szorong senki ...". Miből gondolod? Végeztél közvéleménykutatást? Nekem van az ismeretségi körömben olan, aki már kismenyiségű alkohol fogyasztása előtt is szorong, mert nem szívesen iszik, és már többször járt úgy, hogy próbálták rábeszélni - akarata ellenére. Hogy békén hagyják, próbálkozott azzal, hogy gyógyszert szed, azért nem ihat, de végül emiatt is szorongott, mert nem mondott igazat. Ha jól tudok, azóta az első pohárral elfogadja (az elsőt nyomós érv nélkül nem illik visszautasítani alapon), és azután már hivatkozhat arra, hogy további pohár elfogadása nem kötelező, és ilyen esetben az "erőszakos" kínálás az udvariatlan magatartás, és nem az, hogy nem fogadja el.


Egy szorongásra hajlamos embernél egy ilyen szituáció gyomorideget, problémát okozhat: ha nem muszáj, nem iszom; itt sem muszáj, mégis vannak, akik erőltetik; ha nem muszáj, akkor miért vannak, akik erőltetik; miért nincsenek tekintettel arra, hogy nem szeretnék inni.


Lehet, hogy most lepontoznak, de a hosszabb válasszal is szerettem volna jobban rávilágítani a szorongás természetére.

2021. aug. 27. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 PetheD ***** válasza:
26%
Pontosítok: A szorongás egy olyan álalpot...
2021. aug. 27. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 PetheD ***** válasza:
71%
Az elírásokért elnézést kérek: korán van még, csak már nem tudtam aludni. :)
2021. aug. 27. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy nagyon összetett téma. Hormonális, lelki vetületei is vannak. Tehát ha tegyük fel férfi vagy és rohamosan el kezd csökkeni a tesztoszterontermelésed, amelynek hátterében az életkoron kívül a magas stressz faktor áll, ami ugye erősen növeli a kortizol szintet. Szinte biztos hogy elő fog jönni a szorongás és a rossz közérzet. Hiába is jössz azzal hogy mekkora nagy macsó vagy.
2021. aug. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!