Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az epilepszia csökkentheti az...

Az epilepszia csökkentheti az átlagos élettartamot?

Figyelt kérdés

2021. aug. 30. 17:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet. Bár azt inkább annak tudnám be hogy rossz helyen jött rád az epilepszia.

Pl.öreg vagy és elesel miatta.

2021. aug. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Inkább az élet minőségét befolyásolja. Az agysejtek gyorsabb "elhasználódására" gondoltál? Vagy vmi következményre, ami az epi nélkül kimaradhat egy beteg életéből?

Írd be gugliba : epilepszia élettartam! Sok írást ad a témában.


Az én félelmem az, ha az elbutulást, a magatehetelenséget meg kell élnem.

Ha csak simán felbukok, mint bárki/akárki lehet rosszkor rossz helyen, és sikerül meghalni, az teljesen oké. De ha meg kell élnem, hogy évekig pelenkázzanak, törölgessék az orrocskámat, papival megetessenek, közben azt se tudom, hogy a világon vagyok, hát azt szeretném kihagyni az "életemből". Na, ehhez képest vagyok Alzheimer-várományos. Remélem, én leszek a "gyorsabb", nem a kór.

2021. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
98%

Sokféle epilepszia van, én arról tudok beszélni, amivel én küzdök.

Pl. roham esetén nagy az agyverzes kockázata, ami nem ritkán halálos kimenetelű, de vezethet sok olyan balesethez is, amire másképp nem sok esély lenne, pld. belefulladhatok egy kád vízbe, vagy akár egy pocsolyába, de az is előfordul, hogy az ember éjszaka kap rohamot és a parnajaba fullad bele.

Viszont minden hozzám hasonló epilepsziás el van tiltva a vezetéstől, uszastol, magasban tartózkodástól, veszélyes gépek kezelésétől, tehát egy csomó olyan baleset nem veszélyezteti őket, ami másokat igen.

Példa, kicsit morbid, bocsi: lehet, hogy én fulladok bele előbb egy pocsolyába, lehet, hogy te fulladsz bele előbb a tiszába.

(egyik se történjen meg)


Másrészt az epilepszia nagyon kiegyensúlyozott, egészséges életmódot igényel. Cigi, alkohol tabu, az etrendre oda kell figyelni, rendszeres mozgás sokat segít, rendszeres és minőségi alvást kell biztosítani, kerülni kell a stresszt. Szóval ez is egy ilyen dolog, hogy kihez/mihez képest.


Nagyobb problémát okoz az életminőségben, a gyógyszerek mellékhatásai - állandó fáradtság, étvágytalanság-, vagy a pszichológia 'kísérők', mint pld. erős hangulat ingadozások, illetve én évekig küzdöttem depresszióval miután diagnosztizáltak, nem tudtam feldolgozni, vagy amit az előző válaszoló is írt, azaz a mentális leépülés. Sajnos én már 30 évesen kezdem észre venni, hogy sokkal gyengébbek a mentális képességeim, mint akár csak 5 éve :/ rohamosan romlik a memóriám, egyre nehezebben koncentrálok, egyre kevésbé érzem a döntéseim súlyát, stb :/

2021. szept. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!