Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 2A stádiumú tüdőrák esetén...

2A stádiumú tüdőrák esetén mik az esélyek?

Figyelt kérdés

Éves tüdőszűrésen édesanyámnak “diónyi foltot” találtak, majd CT-re küldték.


A bal felső lebenyben S1-2-ben egy 44x36x41 mm-es, centralisan elhelyezkedő, spiculalt kontúrú, kontrasztanyagot inhomogénen halmozó terime ábrázolódik, mely ventromedialisan vaskos, érképletet is magába foglaló köteggel tapad a pleurához, valamint a hilus felső polusához. Bal felső lebenyben tüdőcc-nak megfelelő képlet látható nyirokcsomó érintettség nélkül (T2aN0Mx).


Ez szerepel a leleten. Köszönöm, ha elolvastad, ha esetleg segíteni is tudsz, környezetedben lévők tapasztalatával, az még jobb, nagyon aggódom.



2021. szept. 21. 10:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem értek hozzá. Menni kell utána hogy ki lehessen mászni belőle. Nem szabad hagyni hogy üljenek rajta az orvosok, hogy majd, meg várjunk, meg nincs időpont. HA műthető, akkor szedjék ki asap (ennél jóval nagyobbakat is kivesznek, akár a fél tüdőt is), vagy nem tudom milyen terápiák vannak. Illetve mindent el kell követni hogy ne növekedjen olyan gyorsan. Idősebb embereken lassan növekszik, de akkor is.
2021. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hja kitartás!!!
2021. szept. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. szept. 21. 12:36
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy aktuális-e még...Hogy van anyukád? Sajnos én anyukám a diagnózis után 11 hónappal elment. Műtét is volt. De van, aki szerencsésebb.
2021. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Szia! Kedves vagy, hogy érdeklődsz! Júniusban volt a tüdőszűrés, ahol diónyi folt volt, augusztusban a CT-n a fent leírt méret, nyirokcsomó érintettség nélkül. Majd októberben a PET/CT-n már 1 cm-rel nagyobb, nyirokcsomó érintettséggel. Elkeserítő a helyzet, jövő héten lesz mintavétel a daganatból. Szomorú, hogy 5 hónap elteltével még mindig csak itt tartunk. A továbbiakat mindenképpen megírom, ha érdekel.


Részvétem édesanyád miatt. 😔 Későn vették észre nála? Mindenesetre bárhogy is volt, nagyon sajnálom. Nekem csak anyu van, apám elhagyott minket, mikor még baba voltam. Nem merek belegondolni sem, mi lenne anya nélkül. 😔

2021. nov. 18. 21:31
 6/13 anonim ***** válasza:
Privi ment!
2021. nov. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogy van Édesanyád?

2022. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó!:)

Elsősorban, köszönöm a kérdésed! Január elején kivették a bal tüdejének a felső lebenyét, invazív rákot írtak a szövettani leleten. Március elején kezdődött a kemoterápia, 3 ciklust kapott összesen. Június közepén megy CT-re, addig sajnos nem tudjuk, hogy hatásos volt-e a kemoterápia.

A légzése nagyon sokat romlott, kb. 0 terhelés mellett is liheg (elég, ha lehajol vagy sétál egy kicsit). A kezelőorvosa rettenetesen bamba, semmire nem tudja a választ, mindent elfelejt és semmiről nem ad tájékoztatást, mindemellett az összes többi orvosnak az intézményben hálásak vagyunk.

Egyelőre ennyit tudok írni, engem a légzése aggaszt, műtét előtt jött-ment, szaladt. Eltelt már 4 hónap azóta, bár nyilván egy neméppen egészséges tüdőből távolítottak el egy “darabot”.

Bocsánat, ha hosszúra sikeredett! :)

2022. máj. 5. 21:51
 9/13 anonim ***** válasza:

Remélem a műtét és így utána a kezelés hatásos lesz.

Jobbulást kívánok neki!

2022. máj. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönjük, igazán kedves vagy! 🙂

Próbálunk mi is a lehető legpozitívabban hozzáállni, mást nem tehetünk.

2022. máj. 6. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!