Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Gyerekem 7 éves mindentől fél...

Gyerekem 7 éves mindentől fél egy ideje. Szó szerint retteg h kidolnek a fák, és nem szeretne akkor kimenni.. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mit tegyek hova vigyem? Kullancs miatt lymet állapítottak meg... Ez lehet az ok? Alternatív megoldást keresek elsősorban nem pszichológust..
2021. szept. 25. 01:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%

Aha. Értelek. Igen, én vagyok háttal a moziban. Tehát minekután sok évet szívtam az egyetemen, kapok egy állást, egy "ingyenes" rendelőben. Ott azt hallgathatom a hülyeségeket, mellette gondolkozhatok, hogy miből fizetem ki a számláimat...


Teljesen életszerű és elvárható tőlem, hogy mindenkire jut bőven időm és tudok velük foglalkozni relevánsan...


Ja, ja nem. Nem erről volt szó az egyetem előtt, egyetemen, hogy ilyen gondokkal kell kínlódnom, meg normális körülmények sincsenek biztosítva a munkámhoz...


Igen, a pszichológus valóban rendkívüli ismeretekkel rendelkező személy. Van belőle 1-2db. Nyilván, mint írtam, minimum 20-30k/óradíjjal dolgoznak. Ez van, ez az összeg jár is nekik, nem kell sajnálni. Azonban, ilyen nincs sok, meg nem ingyé van.


Ingyé egyszerűen még ha akarna se lenne módjában relevánsan segíteni. Sem idő, sem energia, sem körülmény, még magán se tud segíteni...

2021. szept. 25. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

#11

Le merem fogadni, hogy valami filmet láttál és az alapján mondasz véleményt. Egy pszichológus sem dolgozik ingyen, és a végzetsége után pár évig nem is praktizálhat egyedül.


Jó hogy nem aztmondod, hogy az orvosok is ingyen dolgoznak, mert nem magándokik.

2021. szept. 25. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%

Nyilván nem. A filmekben minden fain. Szalad a mentős, megtalálják az orvosok mi a gond pikk pakk és kezelik.


A valóság azonban szomorú.


Csak gondolj bele... Ezen szak arra épül, hogy beszélgetünk emberekkel. Leginkább sérült emberekkel... Órák alatt tudunk belőlük kiszedni valamit, egy jó pár óra arról szól, hogy hazudnak... Utána kezdődhet a releváns információszerzés...


Aztán így ha kiszámolod, belegondolsz, hány rendelő van, hány praktizáló személy, meg hány ilyen, olyan szinten mentálisan sérült ember... Hamar kigondolható, hogy ~0 esélye van annak, hogy ezen személyek relevánsan segíteni tudjanak, mivel nincs idejük, túl sok a beteg...


Még egyszer leírom, 20-30k/ óra esetén TALÁN megoldható a történet. Egyébként mesedélután.. Részemről minden relevánsat leírtam.

2021. szept. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz szörnyű tanács.

1. A gyerek nem hülye, pontosan tudja hogy a szél ezerszer nagyobb esélyel dönti ki a fát, mint az emberi erő.

2. A fa látazólag dől lassan ke, valójában, alig lenne ideje reagálnia az embernek ha felé dőlne egy fa. Mint mondtam a gyerek nem hülye, pontosan azért fél mert tudja mennyire veszélyes egy kidőlő fa, az irracionalitása nem ebben van, hanem abban, hogy nem érzi hogy az hogy a széltől milyen kis eséllyel dől ki egy fa.


Ha már tippet kéne adni, egyszerűen felhoznám a legutóbbi igazán nagy vihart amiben nem dőlt ki a fa, és ha akkor nem dőlt ki, egy enyhébb szélben nem fog kidőlni így aggódnia sem kell.


De ez sem feltétlen fog célravezetni, a fóbia irracionális, így az egyszerű logika sem feltétlen célravezető.

Tapasztalat.

Egy pókfóbiást sem fog az meggyőzni, hogy egy magyarországon élő pók sem jelent veszélyt rá, a fóbián az nem segít.

2021. szept. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%

Ez oszt igen. Bocs... Valóban, tehát amikor olyan erejű szél van, ami reális kilátásba teszi egy fa kidőlését...


Az nem borítsa meg az embert, főleg nem egy kis gyereket.. Már értem, valóban reális, hogy a gyerekre bármikor ráboríthatja a szél a fát. XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

2021. szept. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
49%

Na mindegy.. Mára elég volt nekem ez..


Egy a lényeg. A fóbia, az egy olyan dolog, ami indokolatlan, irreális félelmet vált ki. Ez azért történik meg, mert nincs ismeret.


Az ember, védelmi mechanizmusa, hogy amit nem ismer kellő képen, attól tart. Ez bármi lehet.

Innentől, mindössze meg kell ismertetni vele, hogy nem bánt a fa, stb...


Ilyen egyszerű, ennyi a lényeg.


Itt ugye az amigdala hibás működése, egyelőre kilőve... Akkor olyan dolgoktól fél az ember, amit nem tud megmondani, tehát teljes mértékben képzeletbeli, sőt, még az se... Ez viszont, mindössze egy, vagy több, számára még ismeretlen dolog és ennyi.

2021. szept. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Esetleg egy olyan mesekönyv, amiben szorongásoldó mesék vannak.
2021. szept. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!