Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 7 éves gyereknek mit adtok ha...

7 éves gyereknek mit adtok ha nagyon magas a láza?

Figyelt kérdés
Gyógyszert szirupot esetleg kúpot?

2020. júl. 29. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nurofent, ha nagyon magas én kettőt adtam nekik.
2020. júl. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szopogatós gyógyszert.
2020. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is nurofent. Ha nagyon magas, néha még kúpot is szoktam, az hamarabb hat.
2020. júl. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hármas: És tűri még a kúpot? Mert nálunk nagy a harc mindig...
2020. júl. 29. 22:12
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
3-as vagyok. Igen, tűri. Sajnos nagyon lázas típus pici korától kezdve, a 39-40 fokos láz nála átlagos (volt, szerencsére egyre ritkábban beteg). Megszokta. Persze a szirupot preferálom, de ha hirtelen magasra szökik, akkor kúp.
2020. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

A hivatalos álláspont szerint már nem kell a lázat csillapítani. Legfeljebb a rossz közérzetet javítani.

Nekünk 3 kicsi gyerekünk van, de évek óta nem adtunk nekik semmilyen lázcsillapítót. Már azt sem tudjuk, hogy hova tűnt a lázmérőnk, rég nem használtuk.

2020. júl. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3-as és 5-ös vagyok. Én sem csillapítom a lázukat mindig, de azért a 39 fok felett igen. Egyébként ha beáll pl 38,5-re, jókedvűek, játszanak, akkor biztos nem adok semmit. Kislányom jól viseli a lázat, 39 felett viszont elesett, bágyadt, olyankor már inkább csillapítom. Neki gyakran volt tüszős mandulája, 40 fokos lázzal, olyankor 38 foknál is adtam estére szirupot, mert olyankor fájt is neki és jellemzően az éjszaka folyamán felment neki magasra.

Egyébként egyetértek az előző hozzászólóval. Csak kicsit parázóaabb vagyok, tudom hol a lázmérő és tájékozódó jelleggel használom is. :)

2020. júl. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kúpot csak a biztonság kedvéért tartunk, ha hányna, vagy nagyon hirtelen lázasodba be
2020. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hűtőfürdő
2020. aug. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Maximálisan egyetértek az előzőekkel. Lázat, csak akkor csillapítunk, ha nagyon rossz a közérzetük. Egyébként nuropen szájban oldódót használunk, ha kell. Végső soron kúpot is kapnak. Ellenkezni nem szoktak, de ez nem volt mindig így. Egy viszont biztos, ha lefogod vagy leszidod a kúp miatt azzal, csak még jobban elveszed a kedvét tőle.
2020. aug. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!