Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha pozitív lesz a COVID PCR...

Ha pozitív lesz a COVID PCR tesztem akkor a családomnak kötelező a házi karantén?

Figyelt kérdés

2021. szept. 30. 11:29
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Az lenne, de ha őket nem tesztelik, vagy negatív lesz akkor ugyanúgy járhatnak-kelhetnek bármerre.
2021. szept. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Most akkor mi? Regen az volt, hogy ha vki covidos akkor mindenkinek kijarasi tilalom volt es otthon kellett maradni. Ha pozitiv leszek , tesom, anyám is be lesz “zárva”?
2021. szept. 30. 11:41
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Annak kellene történnie,de találkoztam már rengeteg olyan esettel, amikor őket nem karanténozták le! Nem voltak oltottak sem ...


Majd megmondják mi lesz.

2021. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
A lényeg, és a legfontosabb az, hogy mindenki oltassa be magát - az efféle "részletek" nem érdeklik már őket.
2021. szept. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Be vagyunk oltva… 🤷🏽
2021. szept. 30. 12:04
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Újabban oltott kontaktot nem raknak karanténba. Szóval nyugi, az egész családod mehet fertőzni, ha ők is covidosok😉
2021. szept. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%

Kontaktokat nem raknak karanténba. Eddig is az volt a protokoll, hogy csak az a személy kerül karanténba, akinek pozitív a covid tesztje. Ez teljesen független attól, hogy oltott vagy oltatlan-e az illető.

Nálunk és a baráti/ismerősi körömben is csak a fertőzött személy került karanténba, a vele egy háztartásban élők nem. (Ne kérdezd, hogy ebben mi a logika...)

2021. szept. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgyse tudja senki azt sem, ha bekaranténozzák őket. Láttál te már olyat mostanság, hogy a rendőr igazoltat éppen az utcán, aztán beszól a központba, hogy XY amúgy korzózhat-e kint?
2021. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
29%
7! De, kontaktokat is raknak karanténba, mivel én is abban vagyok.
2021. okt. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

9# Engem 3 alkalommal nem raktak karanténba és a családomat sem, amikor én volt covidos. Ugyanez volt az összes ismerősömnél és barátomnál, aki valamilyen módon érintett volt. (Kb. 100 emberről beszélünk...)

A háziorvosi protokoll alapján, ami mindenhol egységes, kontaktokat nem raknak karanténba. A háziorvosok viszont néhány eseteben úgy döntöttek, hogy ezt nem veszik figyelembe és karanténba rakják az egy háztartásban élőket.

2021. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!