Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Vizesedéss mit lehet kezdeni...

Vizesedéss mit lehet kezdeni házilag?

Figyelt kérdés

Az van, hogy baromira vizesedem, az egyik lábam látványosan vastagabb, mint a másik pl., de nem csak ott látszik.


Mondok példát. Megvettem az őszi csizmát a boltban, találtam egyet, ami szuper kényelmes volt, végiglejtettem benne a boltban, nem kellett beleerőltetni a lábam, stb.

Na, most eltelt három nap, ma akartam volna felvenni, nem tudom beletuszkolni se a lábam, annyira kicsi...

Vagy az ékszereim, a gyűrű egyik nap jó a középső ujjamra, más nap még a gyűrűsre se.


Szóltam korábban a dokinak (endokrinológushoz járok, pajzsmirigy + ir + kövér vagyok), egy ujjal megbökte a bokám, mivel nem horpadt úgy be, mint a terheseknek, ezért közölte, hogy ez nem vizesedés, hanem dagadt vagyok, fogyjak le.

Különben is addig örüljek, amíg nem kell vízhajtót szedni, mert az függőséget okoz.


Na most, én tudom, hogy kövér vagyok. De az, hogy az ujjam, lábam, bokám stb. vastagsága naponta változik, az elég nyilvánvalóan nem kövérség, mert az egy meglehetősen fix dolog.


Erre milyen házi praktikák vannak? A zöld teát ismerem, szoktam is inni (nem emiatt, amúgy is szeretem).


2021. szept. 30. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Csalán tea és rengeteg folyadék + pisilés, hogy a szervezeted ne érezze úgy, hogy folyadékot kell visszatartania.

Ezen felül ami nekem segített, az a tejtermékek fogyasztásának minimalizálása és a cukor mellőzése.

Mellette nyirok masszázsra járok. Régen két hetente, mostmár csak havonta. A túlsúly is rásegít a nem megfelelő keringésre.

Nekem ezekkel gyönyörűen helyrejött, de ha pl. nem iszom eleget, másnapra azonnal érzem is, hogy vizesebb vagyok. Rossz szokása a szervezetemnek.

Egyébként anno én is kérdeztem a háziorvosomat. Nálunk ez örökletes probléma. Azt mondta kezdjek el kompressziós harisnyát hordani, mert ahogy pang a nyirok víz, úgy tágulnak a nyirok erek és egyre több vizet tud majd tartani. Öreg koromra nekem is elefánt lábaim lesznek, ahogy a nagymamámnak voltak. Nem fogok életem végéig kompressziós harisnyát hordani, ezért fordultam végül természetgyógyászhoz, hogy segítsen. Jól karban lehet tartani, de alapból lassabb a keringésem és az anyagcserém, ilyen típus vagyok, így állandó karbantartást igényel a nyirok rendszerem is.

Ott meg is tanítottak néhány fogást egyébként, amivel segíthetem a testemet a víz levezetésében.

2021. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menstruáció előtt bizony előfordul vízesés és is.


[link]

2021. szept. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amiket a vizesedés ellen tehetsz:

- igyál sok vizet;

- igyál kevesebb alkoholt;

- fogd vissza a sófogyasztást;

- kerüld a feldolgozott élelmiszereket;

- mozogj valamit minden nap;

- egyél természetes vízhajtókat (pl. ubroka, görögdinnye);

- egyél káliumot tartalmazó élelmiszereket (pl. banán);

- egyél több magnéziumot tartalmazó élelmiszert (pl. olajos magvak, zöld leveles zöldségek).

2021. szept. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csalántea kúrát csinálj, az leviszi a vizet.
2021. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!