Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Nem érzek ízeket és illatokat,...

Nem érzek ízeket és illatokat, covidos pedig nem vagyok. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Előzményként annyi, hogy egy éve leköltöztem falura, azóta sokkal rosszabb is lett az allergiám, télen nyáron tüsszög, folyik az orrom, köhögök. 2 hónapja viszont ez folyamatosan, fennáll, szünet nélkül. Reggel borzalmasan bedugul az orrom, nap közben kicsit enyhül, de nem az igazi. És most jön a lényeg, biciklivel járok dolgozni, viszont egyik nap sikerült teljesen elázzak, felúton leszakadt az ég. Rá két nappal, se ízek, se illatok. Bár illatokat nagyon haloványan még érzékelem, de csak olyat ami erős. Izekből meg csak annyi, hogy felismerem ha valami sós, édes, csípős, de nem tudnám behatárolni, hogy mi az pontosan. Pl. a kávét meleg cukros víznek érzem.

És akkor most a kérdés. Allergia gyógyszert szedek, de nem használ rajta. Az orrdugulást mivel tudnám megszüntetni?


2021. okt. 2. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
De ez biztosan COVID lesz. Már esővel is terjed.
2021. okt. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Aztán voltál-e már orvosnál ezzel? Nem két napja, hanem egy éve ilyen allergiás tüneted van, ami komolyan megkeseríti az életedet.
2021. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán megfáztál, akkor se érzékeli az ember az izéket és az illatokat. Erre felesleges és értelmetlen is az allergia gyógyszer. Orrdugulasra gőzölés, vagy orrcsepp.
2021. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És miből gondolod, hogy biztosan nem Covid?

Nátha, allergia miatt volt már ilyen? Ugyanis van, akinek sima náthánál előjön, de az eddig is tapasztalta.

2021. okt. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2-es, hosszú procedúra lenne egyébb problémák miatt, nem vettem még rá magam. Jelenleg meg be se engednének, mivel nincs oltásim, és nem fogok minden alkalommal pcr tesztelni. Majd ha lecseng ez az egész covid, akkor belekezdek.
2021. okt. 2. 09:04
 6/7 A kérdező kommentje:
4-es, úgy, hogy tavaly ilyenkor szintén olyan tüdőnyavalyám is kijött, ami még nem volt. Az is 2 hónapig tartott, olyan volt mint a hörgőhurut. Semmi nem volt azon kívül, hogy miután bicikliztem egy 15 percet, utána jelentkezett egyből, mintha a hideg párás levegő hozta volna ki. Hőrgő légzés, hurutos köhögés, fulladás ami amúgy éjszaka lefekvéskor olykor még mindig előfordul. Senki másnak nem lett baja a közvetlen környezetemben, ahogy most se. Csak nálam jelentkeznek ezek.
2021. okt. 2. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Fül-orr gégészetre vizsgálatra nem kell PCR teszt, se oltási igazolvány. Az csak a beavatkozó eljárásokhoz kell, pl. műtét stb. Egyébként én sem érzek ízeket, csak a 4 alapízt, ezért én is gondolkozom egy kivizsgéláson.
2021. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!