Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fogfájásból kialakulhatott...

Fogfájásból kialakulhatott fülfájás?

Figyelt kérdés
3 hete volt egy fogászati kezelésem, ami annyi volt hogy betömték az egyik rossz fogamat, ami utána 2-3 napig utána fájt és utána az a fájdalom abbamaradt. 2 hete pedig volt egy torokgyulladásom és akkor újra elkezdett fájni a fogam időközönként valamikor jobban, miután a torokgyulladás abbamaradt vele együtt a fogfájás is abbamaradt (augmentin duo-t, valamint sumomedet írt a dr.úr és szedtem melléjük antibiotikumot is ezeket mind rend szerint beszedtem). A mostani 7-10 napban elkezdett a fájni a fülem valamint a halántékom időközönként (nem túl erős fájdalom és inkább nyilaló) , valamint a halántékomnál az ereket jobban kitudom tapogatni és érzem azt, hogy a fejem mintha kicsit melegebb lenne a kelleténél, ez pedig folyamatosan van jelen van és egy kicsit fáradtabbnak is érzem magam. Hányingerem, lázam, szédülés és hasonló tüneteim nincsenek és a tömött fog sem fáj. Bocsánat hogy kicsit összeszedetlen a szöveg

2021. okt. 4. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb tunik hipohondrianak, annyira akarod, hogy valami bajod legyen es olyan apro jeleket "kitapogatsz" stb. Mas bedobna egy algopirint azt joejt.

De egyebkent lehet, igen. Ketlem hogy nalad ez van, mert ha fogfajastol fajna a fuled, akkor folyamat fajna a fogad es mar a fuled is.

Pl bolcsessegfog gyulladas rahuzodhat szivre es megolheti az embert, szoval igen, valid ez az athuzodas tema, csak az nem pont igy szokott kinezni, hanem konstans. Augmentin meg elegge lehuz minden gyulladast, ami utana jott valszeg mas gyulladas. De ezekre orvosok valszeg hitelesebben tudnak valaszolni.

2021. okt. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fájhat, de nem ennyi idő elteltével.

Egyébként mit értesz azon, hogy az augmentin és a sumamed mellé szedtél antibiotikumot? Mind a kettő az.

2021. okt. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább új gyulladás lehet.
2021. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hipochondriásnak mondanám én is magam :DD. Írtam is a dokinak, inkább hátha tudd valamint mondani... Köszi a válaszodat!
2021. okt. 4. 21:15
 5/6 A kérdező kommentje:
*Probiotikumot
2021. okt. 4. 21:15
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Valahol valami gyulladás még van, és ezek egymásra hatnak, az arcüregben fizikailag érintkeznek is, nem tudni, melyik az eredője. Egyesével menj vissza a háziorvoshoz egy labort kérni a gyulladás miatt, fül-orr-gégészetre, hogy a füleddel van-e valami és a fogorvoshoz egy röntgenre. Vagy megtalálják az okot vagy csak ki kell várni, míg lecseng a gyulladás utója.

(Szedtem melléjük antibiotikumot - ezek maguk az antibiotikumok! Talán probiotikumot, de annak nincs ebben jelentősége!)

2021. okt. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!