Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Oltott embernek a családjban...

Oltott embernek a családjban karantén hogy van?

Figyelt kérdés

Ha van egy család, ahol van, aki oltva van, más pedig nem, és pl egy oltatlan családtag covidos lesz, az oltott ember, aki legalább 2x oltva van és már védettnek számít elméletileg, nem kerül karanténba? Nem az érdekel, hogy:

"de aki oltott, az is elkaphatja"

"de nem biztos, hogy van ellenanyag szintje"

Stb, mert ezeket én is tudom. Engem az érdekel, hogy mi erre vonatkozóan a szabályzat!


2021. okt. 6. 11:35
1 2
 1/15 anonim válasza:
62%
Ha valaki oltott, az az eljárásrend alapján védettnek minősül -ha nincs tünete-. Ha van tünete, akkor gyanús esetnek minősül, és az utolsó kontaktustól számolandó a karantén.
2021. okt. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
77%
Azt kifejtettem, hogy a tünetmentes oltott személy nem kerül karanténba.
2021. okt. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. okt. 6. 11:47
 4/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
58%
Igen, az oltott elvileg nem kerül karanténba, de azért az egy más kérdés, hogy ha az illető suliba jár vagy dolgozik, akkor ott mi az eljárásrend erre. Van olyan munkahely ahol nem engedik dolgozni, ha kapcsolatba került egy fertőzöttel.
2021. okt. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az oltottak védett kasztot képviselnek, felsőbbrendűségük révén nem betegedhetnek meg, így karanténba sem kerülnek.
2021. okt. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es

Mit tudja azt a munkahely, hogy éppen kikkel voltam szabadidőmben.

2021. okt. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
58%
Nyilván akkor ha ez kiderül. Azért a munkatársak családjukról beszélgetnek, tehát ha ott van fertőzött személy, az kiderülhet.
2021. okt. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
"Ha kiderül"-ésre nem lehet szabályozást építeni. Arról nem is beszélve, hogy sokszor még szándékosan sem lehet tudni, hogy akkor most ki kitől kapta vagy kaphatja el.
2021. okt. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ezzel egyetértek, igazad van, de sajnos vannak erre példák.
2021. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Pont az ilyen életszerűtlen szabályok miatt nincs értelme sokszor a többinek, mert teljesen kioltják utóbbiakat. Maszkoltunk pl orrba szájba, de mindenhol máshol (főleg otthon vagy ismerősi körben) bármi megtörténhetett és meg is történt. Szélviharban gereblyéztük a leveleket az olyan szabályokkal, amiket lehetett ellenőrizni, csak éppen az életünk töredékében voltak érvényesek.

Maszkolás pl most nincs, még sincs semmi hatása, sőt a számok még jobbak is. (mint máshol, ahol van, illetve akár nálunk is a korábbi felfutásoknál)

2021. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!