Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Évek óta puffadok több orvosná...

Évek óta puffadok több orvosnál jártam. Mindent megvizsgáltak nem találnak semmit. Olyan sziten hogy ülni sőt menni alig tudok. Hasonló tapasztalatok valakinek voltak? Mit lehetne tenni? Mit próbáljak ki? Pszichésen lehet ilyen probléma?

Figyelt kérdés
2021. okt. 11. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen orvosoknál jártál? Gasztro?

Étel intolerancia nincs?

Milyen diétát próbáltál ki eddig? Milyen étel alapanyagot kerülsz? Tej? Glutén?

2021. okt. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Van 108 ételre tej és tojás magas elhagytam.

8 gasztrosnál jártam.

Cölakia is készült negatív.

Epeürülés is negatív, pedig azóta van mióta kivették a hólyagom.

Nem tudom ételhez kötni

2021. okt. 11. 13:17
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
SIBO.
2021. okt. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az mi?
2021. okt. 11. 16:17
 5/6 A kérdező kommentje:
jah megvan kontaminált vékonybél szindróma
2021. okt. 11. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyanez.


Nekem pár hónapja nézték a sibot, kb nem lehetett eldönteni h negativ, vagy mégis picit pozitív, mert az utolsó 180 percnél egy nagyon picit a vonal fölé ment. :( most vaccilalok hogy szedjek-e megint normixot emiatt amit felírt, először már segített amúgy egy ideig.


Én is már túl vagyok mindenféle tukrozesen, és rengeteg vizsgálaton. Most is írtam fel 1-2-t, de rengeteg pénz és az most nincs rá.


Tej nekem is kijött meg enyhén a tojás és élesztő. Mostanában sajnos nem tudtam tartani a szigorú diétát, és fetrengek épp.


A gasztrosom javasolta h étel allergiát is nézzek ne csak intoleranciát. A coliakia nekem is negativ lett mindenféle vizsgálaton, de ettől még úgy vettem észre h jobb ha kerülöm azért. Ha többször eszem az is ront. (Bár az enyhe élesztő érzékenység is oka lehet)


Lényeg, hogy alapból a glutén, tejtermékek + a cukor/edesitok haramasa gyulladáskeltő tud lenni a bél betegeknek.


Én amikor nagyon erősek a tünetek, lassú tűzön főzök húslevest, benne zöldségekkel és ezt eszegetem. Ha be van gyulladva a bél, ez ilyenkor szokott segíteni.


Fogalmam sincs 1 év után sem mi bajom. A legrosszabb tavaly év eleje volt, tavasz óta élhető azért a dolog, mostanában kezd megint kicsit romlani, de ennyi idő után és hogy jobban voltam, lazítottam is a fentieken. :/

2021. okt. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!