Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért fáj a gyökérkezelt fogam ?

Miért fáj a gyökérkezelt fogam ?

Figyelt kérdés
1 hete hétfőn voltam fogászaton aztán gyökérkezelte a fogam és tett bele egy ilyen fehér tömést de nem hiszem hogy gyógy tömés hanem szilárdabb és elkezdett fájni lükteti már az arcom is fáj.. nem tudom .. olyan érzés mintha a tömés nyomná a fogamat vagy nem is tudom .. De mivel gyökérkezelve van nem értem hogy fájhat meg ha hozzá érek a fogamhoz fáj... Valakinek valami ötlet?( nyilván holnap hívom az orvost !

2021. okt. 11. 21:00
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
Nem a fogad fáj (abban már nincs ideg) hanem az állcsontod, amiben a fog van. Abban van érző ideg. Be van gyulladva. Jó esetben emtibiotikumtól elmúlik, rossz esetben ki kell húzni.
2021. okt. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Begyulladt, még nincs teljesen kitakarítva. Ideiglenes tömésnek hívják.

Gondolom hamarosan menned kéne. Hát hívd fel hogy ez van fáj.

Kapsz érzéstelenítőt, kiszedik a tömést és kitakarítják és kapsz gyulladás csökkentőt meg minden féle gyógyszeres vacak ízű izét aztán újra ideiglenes tömést.

2021. okt. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát hétfőn kéne mennem vissza de addig nem bírom ki így.. Mert am az íny nem fáj csak maga a fog ..már annyira fáj hogy az előbb megpróbáltam kiszedni a tömést de nem ment 😅
2021. okt. 11. 21:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Huhh... Igen Előfordul hogy begyullad. Holnap mindenképpen menj vissza. Ha nagyon gáz vannak 24 órás ügyeletek oda kell elmenni. Kitakarítják.


Mondjuk nem értem mert hetente kell vissza járni. Pont ezért mert 2 hetet általában nem bír az első gyökértisztítás után.

2-3-4-5 kezelésre Nekem egyszer 5 alkalommal kellett visszamenni mire be merte tömni véglegesre.

2021. okt. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Klórhexidint tartalmazó szájvíz vagy hidrogén peroxid a megfelelő hígításban, patikában segítenek


Vagy listerine gum protection szájvíz - én ez utóbbival vészeltem át(begyulladt az ínyem gyökérkezelésbközben, mert az idióta kolléga bejött fertőző betegen - pre-kovid, tudta, hogy fertőző- végigfertőzte majdnem a teljes irodát - értelemszerűen nem tudtam

visszamenni a fogorvoshoz időben, csak 2 héttel később)

2021. okt. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!