Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelték a fogam (újra),...

Gyökérkezelték a fogam (újra), miért?

Figyelt kérdés
Tavaly ilyenkor gyökérkezelték a fogam, ma újra, azt mondta a doki, hogy nagyon szuvas volt, de basszus, az már volt gyökérkezelve, mit kezelt megint rajta? A másik, kaptam valami gyógyszert a fogamra, nagyon durván szar volt az íze, és el is kezdtem öklendezni, ha legközelebb is akarna adni, akkor mondhatom, hogy nem? Illetve, ha már másodjára kezelték, mennyi az esélye annak, hogy elvesztem a fogam? Az a baj, hogy ez a legelső fogam, és nagyon gáz lenne, ha elveszteném...mivel 1 évvel ezelőtt kaptam érzéstelenítőt, így nem teljesen emlékszem, de mennyi idő mire kimegy a szervezetemből a hatása? Nagyon idegesít, hogy nem tudok inni...

2021. aug. 26. 13:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyet elfelejtettem, ideiglenes tömést tettek be, de miért nem rendesen törtek be véglegessel?
2021. aug. 26. 13:29
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Van olyan hogy alászuvasodhat. Ha gyökértömték akkor az at jelenti hogy az volt az utolsó esély a fog megmentésére.


Most reméljük hogy ez kitart. Mosd majd rendesen. A résekben is.

És saját véleményem de szerintem nem árt gyűjteni olyan spéci befúrható fogra. Ha első fog akkor mindenképpen legyen b terved mert ha ki kell húzni akkor utána 1-2 év és teljesen leépül ott a csont és akkor esélytelen beépiteni oda bármit is.

2021. aug. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket mind az orvostól kellett volna megkérdezned,mi csak találgathatunk..


Attól,hogy gyökérkezelt fog, még lehet szuvas. A kettő nem zárja ki egymást, nyilván azért tette rendbe mert szükség volt rá.


Azért ideiglenes tömést rakott bele,mert a véglegessel valószínű várni kell a fog állapota miatt.


Az érzéstelenítő hatása jó pár óra alatt megy majd ki.


Beszélj legközelebb az orvossal,azért van ott hogy segítsen.

2021. aug. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Valószínű rossz volt a gyökértömés és azt kicserélte.

Egyébként fájt a fogad előtte?

Mert akkor az is lehet, hogy maradt benne ideg, amit még ki kellett szedni.

Nekem is 1 hónapja gyökérkezelték újra a bal 1-esem, mert a tömés után elkezdett fájni. Most már kezd jobb lenni, de még mindig nincs benne a végleges.

Egyébként igen, megmarad a fogad csak idővel nagy valószínűséggel el fog szineződni és törékeny lesz, szóval célszerű lenne koronát rá rakni. De ez is egyénfüggő, valakinek 1-2 évet bír, másnak akár 20 évet is anélkül, hogy bármi probléma is lenne vele.

2021. aug. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!