Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van itt a csoportban gyógyszer...

Van itt a csoportban gyógyszerész?

Figyelt kérdés

Talliton 6.25 mg-os gyógyszert szedek már ezer éve, reggel és este 1-1 szemet, tehát naponta 12.5 mg-ot elosztva. Most viszont hiánycikk a 6.25 mg-os.


Felírt a doki 25 mg-osat.


Telefonon beszéltem csak vele előzőleg, ezért most szembesülve a dolgokkal, fogalmam sincs, hogyan vegyem be a 25 mg-osat, hogy azonos adaghoz jusson a szervezetem, mint előzőleg. Hogy negyedeljem ezt a pici szemet? Vagy ezt máshogy kell számolni?

Most váltottam ki, a dokit pedig már nem tudom elérni.

Tudna valaki okosat mondani? Köszönöm.



2021. okt. 15. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Oszd el úgy, hogy 6,25-ös részek legyenek, az úgy jó lesz, nem írtak rá adagolást vagy doki nem mondta amúgy, bár mentős vagyok, de remélem megfelel a válaszom.
2021. okt. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elkellene osztanod 4be , vagy ha félbe akkor csak annyit vegyél be, de inkább az orvost kérdezd meg.
2021. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hétfőn írass vele azonos hatóanyagú másnevűt, kisebb kiszerelésben. Carvedilol-Zentiva 12,5.

Gyógyszervágó kis kütyüvel se lehet négybevágni?

2021. okt. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz eltördelni,de mi is így szoktuk gyógyszerelésnél. Igyekezz óvatosan,minél egyformább darabba,vagy szerezz be egy gyógyszertörőt,bár lehet amilyen picike a tabletta,kézzel/körömmel egyszerűbb. Esetleg nyomd a gyógyszeresüveg kerek oldalának,úgy könnyebben kettétörik,a felet meg már egyszerűbb kettétörni.

Egy nővér

2021. okt. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
esetleg még mozsárba összetörni, feltéve ha van mozsarad, bár úgy bajosabb kimérni.
2021. okt. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem mondta a doki az adagolást, én meg elfelejtettem megkérdezni. Igen, gondoltam, hogy negyedelni kell, majd megpróbálom, mert ez egy nagyon pici kerek gyógyszer. Köszönöm a válaszod!
2021. okt. 15. 17:23
 7/11 A kérdező kommentje:
Mentek a zöld kezek, nagyon köszönöm a sok segítséget!
2021. okt. 15. 17:25
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Minden második este vegyél be belőle.
2021. okt. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
8. egy allergia gyógyszernél még-még oké, de ennél ezt nem javasolnám.
2021. okt. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a Concor szív alakú tablettát negyedelem, ahogy éppen sikerül.

egy gyártósori operátor

2021. okt. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!