Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi idő után mutathatóak...

Mennyi idő után mutathatóak ki teszttel a "leggyakoribb" STD-k?

Figyelt kérdés
Három napja voltam együtt valakivel, és érzek néhány tünetet (enyhe láz, torokfájás, hirtelen levertség és fáradtság a semmiből), ami nem egyértelmű, hogy milyen eredetű. Bár nem igazán volt esélye annak, hogy valamit is elkapjak, mivel az ondó csak kicsi ideig ért a bőrömhöz, előváladékkal is nagyon minimális kontaktusba léptem, és a szájamban sem volt seb. Csütörtökön (mai nappal együtt 4 nap múlva) megyek tesztre, HIV, Hepatitis B és C valamint szifilisz vizsgálatra, vajon, hogyha valami van, azt már ki tudják mutatni? Mennyi idő után lenne érdemes még egy szűrést elvégezni? Ha most nem kapnak semmit sem, attól még lehet valami? A HIV-et kizárom, mivel annak van a legkevesebb esélye, védekeztünk szex közben és nem történt semmi olyan, amitől elkaphatnám, ha fent is állna az esélye. Köszönöm a válaszokat és a segítséget előre is! :)

2021. okt. 25. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hepatitis C lappangási ideje 2-20 hét, a szifiliszé 3-4 hét, de akár 3 hónap is lehet, a hepatitis B 3-6 hét.

4 nap után nem mutatható ki semmi.

Amiket felsoroltál, azok a vérből kimutatható, szexuális úton is terjedő betegségek, egyáltalá nem gyakoriak.

Sokkal gyakoribb a Chlamydia trachomatis, a Mycoplasma hominis, a Neisseria gonorrhoeae, a papillomavírus, a Trichomonas, a Gardnerella, stb., ezeket nem vérből mutatják ki.

2021. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A tesztet mindenképp elvégzem, mert nincs veszíteni valóm vele, és 3-4 hét múlva újra megpróbálom. Bár kicsi esélyét látom, jobb félni, mint megijedni.
2021. okt. 26. 00:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem 40 év feletti vagy, tehát a hepatitis B ellen oltva vagy.
2021. okt. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tanácsolták, hogy oltassam be magam újra hepatitis B ellen, mivel a kiskorban kapott védőoltás bár sokáig véd, nem örökre. Ajánlották, hogy menjek el a családorvosomhoz, végeznek tesztet, hogy mennyire vagyok védett, és az eredménytől függően kérhetem az újabb adagot az oltásból.
2022. márc. 22. 00:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!