Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mit gondoltok, mennyire volt...

Mit gondoltok, mennyire volt szükségesek, illetve korrektek a november 1-én életbelépő járványügyi intézkedések?

Figyelt kérdés

A kérdésemnél ténylegesen érdekel a véleményetek, ezért a kifejtésnél csupán tényekre igyekszem hagyatkozni.


Amikor kijöttek az első oltással kapcsolatos intézkedések, a felelős szerv váltig állította, hogy a vakcina önkéntes lesz. Jelenleg november elsejével a munkáltatók kényszeríthetik az alkalmazottakat az oltásra, azaz kötelezővé tehetik a vakcinák beadatását.


Az is bizonyos, hogy az oltóanyag megjelenése óta sok víz lefolyt a Dunán, s így hullámszerűen alakultak a járványügyi adatok.


A kérdésem az lenne:

Szerintetek morálisan mennyire elfogadható az új intézkedés? Mennyire korrekt szerintetek kötelezővé tenni az oltást (még ha indirekt formában is, de ez történik) annak ismeretében, hogy korábban ígérték, hogy nem lesz kötelező? Szerintetek szükséges volt ezt az intézkedést meghozni?


Kérlek, válasszatok a 4 opció közül, mert tényleg nagyon érdekel, ki hogy látja a járványügyi intézkedések ezen vetületét.


Előre is köszi!



2021. okt. 31. 14:58
A kérdező szavazást indított:
Korrekt és egyben szükséges is volt az intézkedés
Korrekt volt, de nem igazán volt szükséges az intézkedés
Inkorrekt (morálisan, erkölcsileg kifogásolható) volt, de mindenképp szükséges volt az intézkedés
Inkorrekt (morálisan, erkölcsileg kifogásolható) volt az intézkedés, és nem is igazán volt szükséges
44 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%
Határozottan D!
2021. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem ennek egyetlen oka van. A fidesz nem akar választást nyerni. Már mindent összeszedtek maguknak. Ők bebiztosították maguknak a vagyonukat, amit már felelőtlenül szeretnének élvezni. Itt marad a romokban heverő gazdaság, oktatás, egészségügy. Kínlódjon velük más. Szerintem ez logikus. Hogy morálisan kifogásolható-e? Naná! Pont mint az összes többi intézkedésük. Természetesen szükséges sem volt. Fel se fogják, mekkora kárt okoznak.
2021. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, várom mások válaszait is!


Akik úgy válaszoltak, kérdésem hozzájuk az lenne: ha inkorrektnek tartjátok, akkor szerintetek ennek lesz hatása az áprilisi eredményekre?

2021. okt. 31. 15:22
 4/17 anonim ***** válasza:
73%

Nagyon bízom benne.

És az okokon gondolkodva nekem sem jut eszembe más, mint amit a 2. írt.

2021. okt. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

Teljesen elfogadhatatlan, több okból is.


Egyedül nekem van jogom eldönteni, hogy beadatom-e magamnak valamelyik kísérleti vakcinát. Mert ezek ha tetszik, ha nem, azok. Még magának az államnak sem szabadna kényszerítenie, nemhogy a munkahelynek. Ez az emberi méltóság megsértése. A felelősséget természetesen senki sem vállalja helyettünk. Ha belebetegszel vagy beledöglesz az oltásba, akkor így jártál. Mert ilyen is van. Nem lehet kiszámítani kire hogy hat.


Másrészt hamis biztonságérzetet táplálnak a népessége. Azt hogy az oltás garancia arra, hogy nem fertőzöl, nem dönt le nagyon a covid. Valakinél tényleg így van, de sokaknál nem ! Mégis mit keres annyi oltott a lélegeztetőn, ha elvileg nem szabadna ? Nem minden oltottnál alakul ki ellenanyag vagy nem annyi, amennyi kéne. Akkor meg mégis miről beszélünk ?!


Nem ilyen idióta intézkedéseket kéne hozni, hanem normális kontakt kutatást végezni és többet tesztelni. Amikor covidos voltam, senkit nem érdekelt, hogy betartom-e a karantént, sőt a velem egy háztartásban élők le sem lettek tesztelve. Én is csak azért, mert 20 ezerért elmentem privát. Kénytelen voltam, mert a háziorvosom cseszett az egyértelmű tüneteimre. Egyébként miért 20 ezer egy teszt egy ilyen csóró országban ? Miért iktatták törvénybe, hogy állomány alatt is ki lehet rúgni az embereket ? Aztán csodálkoznak, ha letagadja a munkavállaló, ha baja van és aztán végigfertőzi a munkatársait. Miért rendeznek vadász kiállítást és foci meccset maszk nélkül világjárvány idején ? Miért mehet dolgozni a covidos gyerek apukája, miért mehet a testvére iskolába ?

2021. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

"korábban ígérték, hogy nem lesz kötelező"

Azt nem mondták, hogy meddig nem lesz kötelező.

És ugye még most sem az, csak megadták a lehetőséget a munkáltatóknak, hogy megválogathassák, hogy beoltottakkal akarnak-e együtt dolgozni vagy nem beoltottakkal is.


"Szerintetek szükséges volt ezt az intézkedést meghozni?"

Szerintem teljesen mindegy, hogy én az X végzettségemmel mit gondolok, hiszen nem vagyok szakember. A járványügyi szakemberek szerint szükséges volt, én meg bennük bízom, ki másban kéne?

2021. okt. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
33%

"az államnak sem szabadna kényszerítenie, nemhogy a munkahelynek"

Ezt akkor mondhatnád, ha nem mehetnél máshova dolgozni. Bármikor mehetsz máshova, semmi sem köt oda, nem vagy kényszer alatt sem olyan szempontból, hogy hol dolgozol, sem olyan szempontból, hogy beoltatod-e magad.

2021. okt. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem akarok máshol dolgozni. Amúgy meg semmi garancia rá, hogy máshol nem kényszerítenek oltásra.
2021. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Kedves 6.:

Jogos lehet a kérdés, de a COVID társadalmi következményei, amelyek egyébként drasztikusak és senkit nem érdekelnek, alapján a járvány totálisan alkalmas, hogy az embereket még inkább egymás ellen fordítsa.


A bizalom lefordítva ennek a szituációnak a nyelvére azt jelenti, hogy ki milyen portált, kiket tart hitelesnek. Én nem mondok sem A-t, sem B-t, de azt lássuk be, sokak kételkednek a "szakemberek" (virológusok stb.) hitelességében, és nem azért, mert ne értenének a szakmájukhoz.


De valahol pont ez is az apropója a kérdésnek: és jelenleg a voksok 70%-a azt mondatja, hogy se szükséges, se korrekt nem volt a lépés. Márpedig ha ez az attitűd jövőre is megmutatkozik...


Ugye nem kell mondanom...

2021. okt. 31. 15:52
 10/17 anonim ***** válasza:
26%
Sehol sem kenyszeritenek semmire. Eldontheted, hogy milyen felteteleket vagy hajlando teljesíteni es milyeneket nem. Vannak munkahelyek, amelyek diplomat "kovetelnek", de azt is szabadon eldontheti mindenki, hogy hajlando-e megszerezni vagy sem senkinek se kötelező ott dolgoznia, ha nem akar.
2021. okt. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!