Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A naturál testépítés káros a...

A naturál testépítés káros a szívnek vagy erősíti azt?

Figyelt kérdés

Elég sok hivatásos testépítő hal meg tragikus hirtelenséggel viszonylag fiatalon. De ők teljesítményfokozókat használtak így nem egyértelműen a testépítés miatt történt a dolog.

Mi a helyzet a naturál testépítéssel amit hobbi szinten űznek? Az mennyire káros vagy nem káros, esetleg jótékony?


2021. nov. 7. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én 7 évig csináltam brutális edzéseket nyomtak 18-25 éves korom között. Semmi negatív hatását nem tapasztaltam, egyetlen egyszer hajtottam túl magam, nem jól lőtte be a kalóriabevitelt és az edzésütemet, edzésidőt, így rosszul lettem, de nem történt nagy baj. Azután már este edzettem, ez egy délelőtt történt aerob edzés után 1 óra gyors gyaloglást követően nem lassult le a szívfrekvenciám és a cukrom 3 alá esett, a vérnyomásom is 90/55 volt, a pulzusom 147. Ahogy ettem szőlőcukrot, kajáltam, minden rendeződött 1 órán belül. Este már kondiztam újra.


A hatását abban érzem, hogy bár ma már nem edzek így, de fittnek érzem maga, simán legyalogolok 20 km-t egyszerre is és nem kapok el betegségeket, a szív teljesítményem 78%-os, ami magas érték, kardiológus mondta. Jó a kardiovaszkuláris rendszerem, tökéletes a vérnyomásom, a nyugalmi pulzusom csak 55-60. Magyarán egészséges vagyok, elhízva sem vagyok, és bár annyira már nem vagyok szálkás, de látszik, hogy volt közöm a kondihoz.

Amúgy naturál voltam, csak rizses csirke, lassú felszívódású gabonák mentek, zöldség, gyümölcs. De ettem én is néha pizzát, meg olyan kaját amik nem egészségesek, hiszen betartani nem lehet mindent állandóan.


A kox ha nem jól megy és túl lesz tolva az lehet halálos sajnos.

2021. nov. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!