Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen ritmuszavar lehet ez?

Milyen ritmuszavar lehet ez?

Figyelt kérdés

1- 1.5 hete észrevettem h a pulzusom időnként szabálytalan , pont mikor tapintással mértem.

Kb 4-5 alkalommal volt ilyen ,de már nem tudom objektíven megitélni , rá stresszeltem , eleve stresszes és feszűlt vagyok.

Voltam dokinál , ekg , meghallgatta szívem , semmi.

Volt 24/h ekg , ott annyi volt hogy szórványos extra ütések - deezeket szoktam érezni , valamint szakaszos légzési aritmia. Igazából más tünetem nincs , de parázok , főleg mert nem tudom mitől volt , van ez.

Lehet pont a stressz az oka , hogy mérem a pulzusom , és ilyenkor mindig tekjesen normális a pulzusom , mármint 60-90 között.



2021. nov. 8. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Vegyél egy Wiwe eszközt.
2021. nov. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy szabálytalan?


Pl belégzésnél gyorsabb kicsit? az teljesen normális

Az extra ütésekkel sincs gond.


Inkább ne stresszelj és ne figyelj a szívverésedre.

2021. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem rátapintottál a lényegre , szerintem a légzés az oka és azt el is felejtettem írni h a vérnyomásmérő is jelezte h ritmuszavar, sztem a nem megfelelő , stressz miatt nem egyenletes légzés okán.
2021. nov. 8. 18:53
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja bocs , azt értem alatta hogy ritmusos -majd lssulás és ujra visszagyorsúl
2021. nov. 8. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
Spoiler, a szívritmusnak van egy természetes növekedése belégzés során, kilégzéskor pedig csökken a szívverések száma.
2021. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor tulajdonképpen ez természetes hogy a kilégzés után megtorpanást érzek majd miután beszívtam visszagyorsúl ?

Még egy kérdés a vérnyomásmérő is érzékelheti pláne ha kicsit vissuatartom nem szándékosan , csak szeretném természetesen -rágörcsölök és ezért jelzi az ütem külömbséget "ritmuszavarként. Már 2 orvosnál voltam de nem tudtam megnyugodni , szerdán pszichológus , csak nagyon parázok ezek miatt

2021. nov. 8. 19:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez természetes. [link]
2021. nov. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi Anonim
2021. nov. 8. 20:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Na , 7-ea
2021. nov. 8. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!