Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Úgy meg lehet fázni, ha...

Úgy meg lehet fázni, ha nagyon fel vagyunk öltözve egy meleg, zárt helyiségben, és leizzadunk?

Figyelt kérdés

Illetve ha így leizzadva megyünk ki utána a hidegbe?


Sokan mondják, hogy igen, de a megfázáshoz vírus is kell, vagy nem feltétlenül?


2021. nov. 23. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
Ettől nem megfázásod lesz, hanem tüdőgyulladásod
2021. nov. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tüdőgyulladás ilyen könnyen kialakulhat?
2021. nov. 23. 12:37
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez az, amikor azt mondják, hogy ránk melegszik a kabát? Ettől is lehet tüdőgyulladást kapni?
2021. nov. 23. 12:43
 4/12 anonim ***** válasza:
Én most vagyok megfázva, és igen így fáztam meg. A lényeg, hogy éppen akkor amikor vetkőző van vmi vírus a levegőben, vagy kezeden és elkapod.
2021. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%

Bent csak izzadsz, meleged van. Akkor jön a megfázás, ha ilyen állapotban kimész a hidegre. Ilyenkor nem vírusos megfázásod lehet.

De ez igazán egyéni. Én, mire a munkahelyemről leérek az utcára, eléggé ki vagyok melegedve. Az utcán zárom be a kabátom és veszem fel a sapkámat. De még idáig nem voltam megfázva.

2021. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De ilyenkor megfázás vagy tüdőgyulladás lehet?
2021. nov. 27. 15:13
 7/12 anonim ***** válasza:
2021. nov. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Baktérium vagy vírus nélkül is lehet tüdőgyulladást kapni? Pl. amit írtam (leizzadás után hidegbe menni)
2021. nov. 27. 20:29
 9/12 anonim ***** válasza:
8-as NEM! Nézd meg a szaunából a jeges vízbe ugrálókat. Más kérdés, hogy ha lehűlsz, akkor te pont mennyire vagy fogékony arra, hogy megbetegítsenek az ott lévő bacik, vírusok. Azok ott vannak. Élhetsz egy hermetikusan lezárt szobában, ha a beadott coca colás üvegen van influenza, közönséges megfázás stb vírusa, mert valaki megtapogatta orrtúrás után a boltban, vagy rakodás közben tüsszögött, akkor beteg leszel. Ha nincs baci, akkor nem, hiába záródsz ki éjszakára a fagyba akár. “Csak” kihűlsz, de az egy más probléma és vészhelyzet, ami egy idő után és bizonyos lecsökkent testhőt elérve súlyosan károsítja a szervezetedet mindenféle baci nélkül.
2021. dec. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem, de a fekvőbetegeknél a tüdőgyulladás hogy alakul ki? Ott is van baktérium, vagy az másfajta dolog?
2021. dec. 4. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!