Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6 centiméteres miómánál már...

6 centiméteres miómánál már szóba kerül a műtét?

Figyelt kérdés
Két éve csak 2 cm-es volt. Az orvosom jövő héten fogad. Addig is jó lenne olvasni hasonló eseteket, hogy mi lett a vége. Sokan mondják, hogy kiveszik a méhet ilyen esetben.

2021. nov. 24. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést én is figyelni fogom, bár nekem még "csak" 3,5cm-es. Én azt olvastam, hogy 2 cm felett műtik. És van olyan orvos aki 10cm-est is még tükrözéssel simán ki tud venni. Nekem most derült ki ultrahangon és a doki a lelkemre kötötte, hogy csakis nagyon jó orvost nézzek...
2021. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, jövő héten megírom az én orvosom mit mondott, műteni kell e. Nem szivesen feküdnék kés alá újra, két éve vannak nőgyógyászati panaszaim, polipok, méhszajseb, ezek miatt ötször műtöttek az utóbbi időkben.

Ez a mióma panaszt nekem nem okoz nagyon, a menstruáció kicsit fájdalmas, de ez mindig igy volt a mióma előtt is. Remélem neked is sikerül egy jó orvost kifogni.

2021. nov. 25. 05:35
 3/14 A kérdező kommentje:
Voltam tegnap orvosnál, azt mondta, amíg nem okoz panaszt addig nincs vele teendő. Pedig azt hittem, a mióma nagysága miatt és mert két év alatt sokat nőtt, kilátásba helyezi a műtétet. Szerencsére nem így lett.
2021. dec. 1. 09:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
ez így van, amíg nincs komoly panasz, addig nincs teendő, hiszen ez egy jóindulatú daganat.
2021. dec. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2021. dec. 14. 10:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok az első kommentelő. Akkor nem helyezte kilátásba a műtétet. Én is azt gondoltam, hogy ezt műtik, hogy a méh ne kerüljön veszélybe olyannál aki pl nem szült. De ezek szerint akkor lehet várni vele.

Én is most fogok majd menni. Csak volt egy kézműtétem és emiatt tolódott.

Nekem amúgy erős és darabos lett a menstruációm. Illetve 4 nap helyett 7 napig tart már. Plusz most a kézműtétem után 1 nappal megjött, holott január 10.-én kellett volna. Aztán tartott 5-6 napig, 1 nap szünet és ma újra megjött. Nagyon aggaszt, hogy a mióma, vagy a műtét miatti stressz, vagy altatószerek zavarták-e be!?

2022. jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Pénteken megyek a dokihoz, mert ultrahanggal is meg akarja nézni, majd leirom mit mondott.

Jobbulást kívánok neked és mindenképpen menj nőgyógyászhoz, mert ha panaszokat okoz a mióma, pl. elhúzódó, erős, darabos vérzés,össze-vissza menstruációs ciklus, jobb ja mihamarabb lát a doki.

2022. jan. 12. 09:04
 8/14 A kérdező kommentje:
Voltam az orvosnál, ultrahang is volt, amin csak 5 cm a mióma. Az orvos azt mondja, nincs vele tennivaló, de félévente uh kontroll javasolt.
2022. jan. 17. 11:20
 9/14 anonim ***** válasza:
igen, nekem is 5 cm-es és ugyanezt mondta. Delphyst szedek, mert az állítólag csökkenti a méretét. Félévente kontroll. Ha nincs nagy tünet, akkor nem műtik, mert az kockázatosabb.
2022. jan. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Remélem minden rendben lesz veled.
2022. jan. 25. 05:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!