Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 6 centiméteres miómánál már...

6 centiméteres miómánál már szóba kerül a műtét?

Figyelt kérdés
Két éve csak 2 cm-es volt. Az orvosom jövő héten fogad. Addig is jó lenne olvasni hasonló eseteket, hogy mi lett a vége. Sokan mondják, hogy kiveszik a méhet ilyen esetben.

2021. nov. 24. 14:07
1 2
 11/14 anonim válasza:

Sziasztok. Nekem is most állapították meg hogy mióma okozza a meddosegem. Semmi tünetet nem okoz, nem is gondoltam rá, hogy miómam van. 5,5cm-es és a mehemen helyezhedik el, szerencsére nem érintve a nyalkahartyat. Nekem egyből azt mondták hogy műtét. Kedden kell mennem sürgősségi mri-re, majd áprilisban műtik. Nemtudom közben kell e még valami vizsgálat majd.(hormon, vérvétel stb)

Nekem azt mondta az orvosom a vizsgálaton, hogy emiatt nem sikerült eddig a baba, és hogy lehet így jobb is, mert megszakítás lett volna a vége sajna.

2022. márc. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, hogy téged műtenek, de akkor ez a megoldás a meddőségedre. Vérvétel, meg belgyógyászati, altatóorvosi vizsgálatot szoktak kérni, de ezt majd az orvosok ott úgyis elmondják.

Mielőbbi gyors gyógyulást a műtét után.

2022. márc. 18. 17:57
 13/14 anonim válasza:

Sziasztok.

Nekem is most derült ki 1 hónapja, 1eve meg semmi sem volt...

Dokihoz mentem kivizsgaltatni magam, mert a baba nem akar sikerülni..egyéb más tünetet nem vettem észre.. Erre talált egy 5,5cm miómat a mehemen fekve..

Nem is gondolkodott semmin, egyből műtétet javasolt, mivel ez végett nem jött össze a baba sem, illetve a csekély par% mellett is ha sikerült volna, azt meg kellett volna szakítani a mióma elhelyezkedese miatt.

Apr.20.-an mutenek meg laparotomias műtéttel, addig mri, vérvétel, altatoorvos...szerencsére a rakszuresen sem találtak semmit.

Remélem utána hamar osszejon a várva vart baba.

(29éves vagyok)

2022. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Sajnálom, a műtétet, de legalabb megtalaltak nálad is az okot és mielőbb tudnak segíteni. Gyors gyógyulást kívánok neked.
2022. márc. 24. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!