Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fordított Florence Nightingale...

Fordított Florence Nightingale Effektus azonos neműek között baráti szinten? (megmentő-megmentett)

Figyelt kérdés

Létezik ilyen egyáltalán? Csak mert keresgéltem, hogy opposite of Florence Nightingale effect de nem találtam semmit.


A konkrét kérdésem az lenne, hogy van e meghatározás arra ami hasonló ehhez csak fordítva? Ha egy olyan személy akinek az életét megmentették, vonzalmat vagy egyoldalú minden eddiginél erősebb köteléket érez a megmentője iránt legyen ez lány-lány vagy fiú-fiú?


Tehát itt nincs az amiről konkrétan a Florence Nightingale effect szól, hogy szerelmi vagy szexuális vonzalom mivel azonos neműek. Ellenben barátinak se igazán nevezhető mert a barátság is más fogalom, másképp alakul ki hosszabb idő alatt.

Olyan vonzalomról, kötődésről, szeretetről beszélek ami ahogy írtam minden eddiginél erősebb és a saját családtagok iránti szeretetnél is erősebbnek érződik nem csak átmenetileg.


Adódhat e abból, hogy viszonozni akarja amit érte tettek, esetleg úgy gondolja meg kellett volna halnia akkor és onnantól kezdve az élete a megmentőéjé, lehet e ez valóban a konkrét megmentő személye/tulajdonságai iránti valódi szeretet és vonzalom vagy átfordulhat e akár megszállottságba illetve ellenségességbe ha ez viszonzatlan?


Mit lehet ilyenkor tenni? Miként tudja ezt kezelni a megmentett illetve a megmentő személye? Milyen jellegű kapcsolatnak vagy köteléknek nevezhető ez egyáltalán két ember között?



#vonzalom #kötelék #Florence Nightingale Effect #Florence Nightingale Syndrome #Florence Nightingale Effektus #Florence Nightingale Szindróma
2021. nov. 27. 18:57
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!