Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Felakasztottam magam, de egy...

Felakasztottam magam, de egy baratom ram nyitott, es "megmentett". Felemesztem magamat belulrol, csak szakember tudna segiteni, vagy magamanak kell megvaltoztatnom magam?

Figyelt kérdés

Ket napja este, egy bulin egy nagyon jo baratom kavart egy lannyal, aki nekem bejon. Tudta jol, es egesz este nyugtatgatott, h ne izguljak, nem lesz koztuk semmi, mert tisztel es nem akar megbantani. Megis megtette. En duhrohamot kaptam, tortem zuztam, es neki mentem a baratomnak. Nem az bant, hogy megtortent, hisz en biztattam is, hanem becsapva erzem magam, hogy ilyeneket mondott, es megis. Legalabb ne mondta volna. Masnap reggel, felakasztottam magam, de egy jo baratom ramnyitott es leszedett. Lelkiismeret furdalasom van, hogy latott kozben, de ennek ellenere nem tudom kiverni a gondolatot a fejembol, meg akarom tenni. De ezek utan mar nem merem. Nem tudok enni es szarul vagyok. Felrreertes ne essek, nem a lany miatt van ez az egesz. Ez csak hab a tortan. Normalis akarok lenni, mint a tobbi fiatal. Muszaj szakember, vagy valahogy meg tudom magam gyozni, hogy nem kellenek baratok es aggodni miattuk?

F/19


2016. jún. 16. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
vigyázz, mert david carradine is ezt csinálta, de rá már későn nyitott a barátja :( és mindketten a szex miatt? hidd el, nem érdemes! adj magadnak még jó sok esélyt! :)
2016. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nyilván neked kell magadon változtatni, de ehhez szerintem szakember segítségére van szükség az esetedben. Mi volt a közvetett oka az öngyilkossági kísérletednek?
2016. jún. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Szard le azt a srácot az ilyen nem barát! Rengeteg a szar ember ne hagyd h hassanak rád. Kerüld el
2016. jún. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az, ha a barataim semmibe vesznek, akkor nincs ertelme semminek. Mindig ez van. Tulsagosan szeretem a barataim, ok meg fajdalmat okoznak. Igen, tudom, tulsagosan szentimentalis vagyok
2016. jún. 16. 12:53
 5/13 anonim ***** válasza:

tényleg orvosi segítség kéne. sokkal nagyobb problémáid lesznek még az életben ennél,hogy aki tetszik neked mással kavar..még csak nem is jártatok hogy jogos legyen a kiakadás. fordulj orvosi segítségért .

a jó barátod előtt meg ne szégyenkezz, inkább örülj,hogy megmentett.

2016. jún. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%

azert akasztottad fel magad, mert egy csaj nem a tied lett? .... fura.

szerintem fordulj szakorvoshoz mindenkeppen!

2016. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sokunk átesett már azon, hogy jobbnak látta ha megválik egy barátnak nevezett embertől. Lehet, hogy eleinte rossz érzés, de végtére a javadra fog válni. Talán meg sem kíséreltél volna ilyesmit, ha nincs ilyen "barátod".

Barátodnak inkább azt nevezném, aki segített neked.

2016. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vigyázz, mert ha sikerülne, azután már nem lenne alkalmad gondolkodni, filozofálni!Az végérvényes. Nem kell sok barát, csak egy, akiben bízhatsz, s ő is bízhat benned. A haverok meg kavarnak össze-vissza, ha alkalmuk lesz, nincs adott szó!Az életet is tanulni kell, felvértezni magad, hogy tudj túllépni, túlélni, ráadásul ezek, mint a haver /esetleg betintázva/ "adott szava" jelentéktelen dolgok, nem kell mellre szívni. Tartalékold az erődet, érzelmeidet az igazán nagy dolgokra! Az egész élet csalódások sorozata. Elnéptelenednénk, ha minden első csalódásakor valaki hurkot tenne a nyakába. Fel a fejjel!
2016. jún. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, nagyon kapaszkodsz az emberekbe, nagyon szeretnéd, hogy elfogadjanak, becsüljenek, és pont ezért vesznek sokszor semmibe, ezért érzik, hogy bármit megtehetnek veled, még ha nincs is bennük rosszindulat, de elszalad velük a ló. Ismerek ilyen embert, akivel gyerekkora óta ezt csinálják. Rengeteg a "barátja", mert nagyon nyitott személyiség, de nagyon kevés igazi barátja van. Legyél jobban tudatában, hogy kivel milyen a valós viszonyod, mennyire közeli, mennyire bízhatsz benne, stb. Mások hülyeségéért meg ne te akaszd fel magad.


"Normalis akarok lenni, mint a tobbi fiatal." - ez is a beilleszkedési, elfogadási vágyadból ered. Pedig senki sem "normális", mindenkinek vannak problémái, csak van, aki jobban játssza, hogy minden rendben, nagyon laza és nagyon jól veszi az akadályt, van, aki meg nem annyira.


"Mindenki másképpen hülye!" (Géczy Gábor)

2016. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Semmi értelme otthon szenvedni, ha amúgy kérhetsz segítséget is, és abban ott van a gyógyulás reménye.

Keress fel egy pszichológust, ha a pénz a gond, tb által finanszírozott formában is elérhető.

2016. jún. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!