Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Bőrvérzéses tünettel kezdődő...

Bőrvérzéses tünettel kezdődő leukémia? Tapasztaltatok?

Figyelt kérdés

5 hónapja vettem észre, hogy nagyok a nyaki nyirokcsomóim, vártam 3 hetet, hogy lebetegszem-e, de nem, szóval elmentem dokihoz, volt nyaki uh és vérvétel. Az uh-on azt mondták, hogy nem krónikusak a nyirokcsomók, valakinek ilyen (lehet még a covid miatt ott maradtak nekem 1 évvel ezelőttről). A vérképemen talán csak a triglicerid és q koleszterin tért el, de azok mindig elszoktak nekem.


Most hétvégén minden nap kijött rajtam egy-egy bőrvérzés. Első nap, pénteken a bal fülcimpám reggelre lila foltos volt (nem ütöttem meg), még most is kicsit lila. Szombaton pontszerű, bordós-lilás pogácsaméretű bevérzés (üvegpohárteszttel nem halványodott) keletkezett a bal kar hajlatomon, majd 1 nap múlva elmúlt. Tegnap este ugyanilyen, ugyanekkora bevérzés lett a hónaljam mellett, szintén a bal oldalon. Van egy 15 hónapos kislányom, akit mindig a bal oldalamon cipelek, de nem hinném, hogy ennek köze lenne hozzá, a fülem miatt meg pláne nem. Fáradtabbnak eddig nem éreztem magam, ínyem, orrom nem vérzett eddig, magasabb hőm volt 2 hete, de akkor beteg voltam (nátha, köhögés, elvileg nem covid).



A pajzsmirigyemben amúgy göbök vannak és inzulinrezisztenciam van.


Ma próbálom a dokit elérni...


Tapasztalt valaki hasonlót? Sajna én egyből a legrosszabbra (leukémia) gondolok... de persze utána kell járni.



2021. dec. 6. 14:56
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt, hogy a nyirokcsomóim azóta is megvannak nagyobbodva.
2021. dec. 6. 14:57
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

5 hónap alatt szerintem lett volna már nagyobb bajod, kicsit hipohondernek tűnsz ha ennyire figyeled magad persze nem árt de ez kicsit túlzás szerintem .

A leukémiásoknak hatalmas tenyérnyi véraláfutásaik vannak, illetve egyéb fájdalmak biztosan jelentkeztek volna .

Szerintem megnyugodtan és remélem nem lesz baj,én nemhinném .

Nekem sem ilyen tüneteim voltak teljesen mások,a tieid inkább csak mindennapi dolgok

Üdv ,egy leukémiás.

2021. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!