Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet az oka a hirtelen és...

Mi lehet az oka a hirtelen és gyors lefolyású szédülésnek? Ebben az évben kétszer előfordult, hogy ültem és hirtelen elkezdtem szédülni. Az egyik az előbb történt. Egyik alkalommal sem tartott sokáig a szédülés.

Figyelt kérdés

Arra nem emlékszem, hogy az első alkalommal mi volt a szédülés után, de ma azt vettem észre, hogy a fülem is elkezdett zúgni. Az sem tartott sokáig.


Mire utalhatnak ezek a tünetek?


Lehet, hogy elájultam volna, hogyha nincs ott velem valaki, aki mondott pár dolgot, hogy mit csináljak - például azt, hogy ne csukjam be a szememet.


És ő szólt, hogy a jobb oldalon a homlokomon egy ér kidagadt, pedig nem szokott máskor.



2021. dec. 6. 23:29
 1/5 anonim válasza:
Így első blikkre nekem magasvérnyomásnak tűnik. Érdemes lenne kardiológust felkeresni, a magasvérnyomás nagyon alattomos dolog, és nagyon sokáig nem mutat tüneteket. 24 órás vernyomádmérés megmondja ha van valami, esetleg egy holter EKG is mehet, és akkor az érrendszert ki is lehet zárni.
2021. dec. 7. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindig kifejezetten alacsony szokott lenni a vérnyomásom.
2021. dec. 7. 07:13
 3/5 A kérdező kommentje:
Attól is lehet?
2021. dec. 7. 08:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Szédülés lehet alacson vérnyomástól is, de valóban érdemes lenne kivizsgáltatni, ha gyakori. Egy-egy ilyen kiugrás mindenkinél van. Lehet ez amúgy nyaki probléma is, esetleg nyaki borda miatt, stb., szóval ezt orvossal lehetne tisztázni.
2021. dec. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#4. Köszönöm. Eddig nem volt gyakori. Remélem, ezután sem lesz.
2021. dec. 9. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!