Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mivel tudnám a pikkely somört...

Manu19 kérdése:

Mivel tudnám a pikkely somört tünet mentessé tenni?

Figyelt kérdés
lányom 7 éves a hajas fejbőren van...nagyon kiterjedten.Mar használtunk kenőcsöt hejszeszt kénes sampont amit a bőrgyógyász irt fel neki de semmi sem hasznal.Mi az ami nektek be vált amitől tünet mentes lehetne?

2021. dec. 9. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Az sajnos teljesen egyedi lehet, de többnyire nincs olyan. A pikkelysömör pont az a nyavalya, amelyiknél az, ami a szomszédnak használt, nem fog használni nekem. Mindent ki kell próbálni, legalább egy fél évig, és utána tovább lépni a következőre. Sajnálom szegényt (nem nagyon hallottam konkrétan sömörös gyermekről, k* nagy teher lehet neki), de ha hét éves, akkor még nem próbálhattatok ki a világon mindent ("semmi nem használ"), mert a hét év az maximum 14 félév, és előbbiek szerint max. 14 különféle szer tudott lenni. És még arra is készüljetek fel, hogy ezek a " kenőcsöt hejszeszt kénes sampont amit a bőrgyógyász irt fel neki" szerek ugye tüneti kezelések, és az ilyenekre a sömör általában úgy reagál, hogy legfeljebb visszahúzódik erőt gyűjteni, aztán kétszeresen vág vissza.


Nekem, ami használt, az a Bódi fejbőr regeneráló gél, de előbbiek szerint lányodnak vagy fog használni, vagy nem. És az is k* macerás, mert rákentem a búrámra, és ültem a meleg szobában, míg rám száradt fél nap alatt. És ezt 3 nap egymás után, és kb 3 hétig szép volt a fejbőröm.

2021. dec. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Góckutatáson voltatok? Megvan még a mandulája? Van esetleg rossz foga? Amit még meg lehet próbálni, gyerekeknél hatásosabb szokott lenni, mint a felnőtteknél az a fénykezelés. A fejbőrre elérhető egyes helyeken fényfésű kezelés, esetleg ennek utána tudsz nézni, hogy a közeletekben van-e elérhető.
2021. dec. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is próbáltam minden szirszart, diétát, krémet, vitamint. Ugyanúgy fejbőrön van pikkelysömöröm, orosz kátrányszappannal mosok hajat, vagy marokkói lávakőporral. Mindkettő jól leszárítja. El nem múlik tőle, de elhalványodik kicsit és nem viszket, meg nem is hullik úgy mint a spéci szerektől. Konkrétan a bőrgyógyász által felírt vacaktól tovább is terjedt pár nap alatt.
2022. ápr. 6. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!