Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A stressztől lesz szabálytalan...

A stressztől lesz szabálytalan a pulzusom ?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem ha izgulok , ideges vagyok , tapintásra szabálytalan a pulzusom - felgyorsúl kicsit lassúl majd újra , amikor múlni kezd a feszűltség akkor ez is elmúlik. De nagyon aggaszt , mitől lehet ez ?

2021. dec. 9. 15:59
 1/4 Dr_Red válasza:
Nagy valószínűséggel légzési arrhythmiáról van szó. Ez teljesen normális jelenség. Belégzéskor a pulzus gyorsul, kilégzéskor lassul. Valószínűleg ez állandóan fenn áll, csak egyszerűen amikor ideges vagy, erősebb és gyorsabb lesz a pulzusod, ezért ilyenkor észreveszed, míg máskor nem. Emiatt nem kell aggódni, ez a szabályos szívritmus ugyanolyan egészséges variánsa.
2021. dec. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod , nagyon félek , megijeszt , ugrál a pulzusom gyors és lassabb szakaszokban- néha a vérnyomásmérő is kijelzi , pedig ilyenkor is max 85- 90.

Volt 24/h ekg annyi volt rajta :

Szorványos extrák , szakaszos sinus aritmia.

2021. dec. 9. 17:02
 3/4 anonim ***** válasza:
A 24 órás EKG kimutatta volna, ha valamilyen probléma van. Szorongó típus vagy, és gyanítom hipochonder is. Miért nem fordulsz pszichológushoz?
2021. dec. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mind kettő feltételezésed helyes , már kerestem egyet , csak nem vált be , 19. -én megyek egy másikhoz.:(
2021. dec. 9. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!