Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig kell stresszelni,...

Meddig kell stresszelni, szorongani, hogy fizikai probléma is kialakuljon tőle?

Figyelt kérdés
8 hónapja elég sokat szorongok az egészségi állapotom miatt. Rengeteg orvosnál voltam már, de nem akar elmúlni a stressz. Akinek stressz, illetve szorongás miatt lett valami baja, mennyi ideig tartott, míg kialakult?
2021. dec. 12. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Meddig? Egyénfüggő, de biztosan kialakulnak betegségek a stressztől. Sorolhatnám hosszan a magas vérnyomástól a fogproblémákon keresztül a különböző szervi megbetegedésekig.

Sajnos magam is megtapasztaltam. Nekem pár stresszes év eleg is volt. Közben voltak pánikrohamaim. Azt se tudtam mi az-addig. Olyan fizikai tüneteket okozott mint ha tényleg infarktusom vagy tüdőembóliám lett volna. Kétszer vittek be vele. Szerencsemre a dokik toppon voltak. Pár injekció és enyhült az acélkapocs....

Pedig nem vagyok egy kis mimóza amúgy, de a folyamatos stressz bizony....

2021. dec. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is elég gyakran van pánikrohamom. Minden leletem negatív, egy csomó doki megmondta, hogy semmi bajom, mégis 3 napja úgy érzem, bármikor össze tudnék esni. Stresszelek, mert mi van, ha valami bajom lesz, de a stressztől tuti lesz valami bajom, amitől mégjobban stresszelek...
2021. dec. 12. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
1 es vagyok. Figyi, tudom nehéz, de tedd túl valahogy magad a gondokon. Én is egy jó részét feldolgoztam. Sajna egy kisebb hypertónia az maradt. Ha jók a leleteid nincs bajod fogadd el, hogy nincs bajod es kész. Élj egészségesen, sportolj kirándulj levegőzz. A mozgás meg a természet segít feledtetni a hülyeségeket. :)
2021. dec. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
A stressz káros hatása legelőször a mellékvesénél fog jelentkezni ami viszont tünetmentes diszfunkció. Csakhogy amellett, hogy magával rántja a pajzsmirigyet, agyalapi mirigyet is, a folyamatosan magas kortizolszint mozgósítja a gyulladáskeltő citokin jelzőmolekulákat, ami gyakorlatilag a test bármely pontján gyulladást okozhat anélkül, hogy a legcsekélyebb gyanú merülne fel, hogy ez voltaképpen a stressztől van.
2021. dec. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!