Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 3 hete nem érzek izeket,se...

3 hete nem érzek izeket,se szagokat. Mikor szülni mentem,teszteltek és pozitív lett,mit tehetnék? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon rossz úgy élnem, hogy se izeket, se szagokat nem érzek.

Kórházba nem kezeltek,pedig 9 napig voltunk bent,baba kapott antibiotikumot,körülbelül 1 hete a fülem is nagyon elkezdett fájni,és nem hallottam rá semmit,de azt sikerült itthon kikezelni.

Mit tegyek hogy javuljon a helyzet?

Orvoshoz nem akarok menni,nálunk szörnyű a helyzet ilyen téren,hiába lenne időpontom,akkor is 2-3 órát kellene várnom amíg sorra jutok,és kisbabát nem tudnék ennyi időre magára hagyni.

Néha megcsap pár illat,de nagyon minimálisan, és sokszor nem is azt érzem amit szagolok,aztán elmúlik,ma a narancsot szagoltam meg,annak minden illata volt, csak narancs nem,és nagyon minimálisan éreztem valamit,ami büdös volt. :( 😔



2021. dec. 15. 19:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hónapokba is telhet mire vissza áll a rend.

Ismerősöm áprilisban volt covidos, azóta sem érez szagokat.

2021. dec. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mindenkinek eltérő, nekem 5 napos volt ez, anyának mai napig nem jött vissza, pedig november elején kapta el :( Kitartást! <3
2021. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Ha "csak" ennyi tüneted van, akkor örülj neki! Hogyan kezelnék ezt? Én tavaly decemberben voltam covidos terhesen, és a szaglásom, ízérzékelésem csak szülés után, április végén jött vissza. Azért ki lehet bírni!!!
2021. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor ennék dolgokat amiket utálok pl kocsonya:D bocsi:( jobbulást!
2021. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szomorú,akkor biztos nem fogom jövő héten érezni az izeket.

Nem csak ez volt sajnos..

Láz, torokfájás,köhögés,feldagadt ajkak,hideg meleg rázás,nagyon fáradékonyság,fulladás és hasonlók.

2021. dec. 15. 21:55
 6/11 A kérdező kommentje:
Én szeretem a kocsonyát 😆
2021. dec. 15. 21:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hiába mennél orvoshoz, ezzel nem tudnak mit csinálni
2021. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A szaglás, és ízérzékelés elvesztése calószínűleg ideiglenes, es a visszaállás sebessége attól függ, hogy az orrodban, szádban a vírus által elpusztított érzékelő sejtek mikorra regenerálódnak. Feltehetően a covid csak ezeket a sejteket támadják meg, magukat az idegeket nem, így nagyon nagy esély can a teljes felépülésre. Úgyhogy ne keseredj el! Kisbaba mellett egy jó adag pelussal majd még visszasírod, hogy nem érezted a szagokat :D Hű, a brokkoli után pusztító tud lenni a pelus :D

Minden rendbejön!

2021. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,minden vágyam hogy érezzem a gyerek kakis pelusát,mellette a jó baba illatát 😊

Ha jövő hétre sem jön vissza,lőttek a karácsonyi ebédnek 😆 amit 23 kezdenék el,és férjem aznap pont délutánra van beosztva,jelenleg ő kostól,és legtöbb esetbe ő főz 😁

Megpróbálok ma inhalálni,remélem haladok majd.

2021. dec. 17. 16:48
 10/11 A kérdező kommentje:

8 hétnél tartok.

Nos,néha megcsap egy egy illat,vagy valahol a számba érzek valamit.. :(

Valakinek valami ötlete?

2022. jan. 21. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!