Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mire utalhatnak a következő...

Mire utalhatnak a következő tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyjából öt éve vannak panaszaim és orvosnál többször is jártam viszont semmilyen érdemi eredményt nem kaptam. Valakinek esetleg jelentkeztek ilyen tünetek?:


-Gyomorfájás, hányinger, hányás, puffadás, állandóan úgy érzem, hogy tele vagyok pedig gyakran nem is eszek mert nincs étvágyam, egy hónap alatt fogytam 7 kilót, pedig nem fogyókúráztam. Máskor viszont elképesztően nagy az étvágyam. Emellett talán, ami a legjobban aggaszt, hogy a székletem minden alkalommal véres. Eleinte csak 3-5 havonta egyszer volt olyan, most viszont kivétel nélkül mindig.


A válaszokat előre is köszönöm!


18/L



#betegség #fogyás #hányás #Étvágyváltozás #Vérszéklelés
2021. dec. 15. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem aranyér vagy nehéz székelés a vér oka? Hátha ki lehetne zárni.
2021. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen orvosnál jártál? Milyen diagnózist adtak milyen vizsgálatok után? Kolonoszkópia volt? Székletvizsgálat volt? Ételintolerancia-vizsgálat volt?
2021. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet Crohn betegség
2021. dec. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 az aranyeret megnézték, de az nem volt, a nehéz széklelést sem hiszem, mert gyakran hasmenéssel jelentkezik.


#2 A házi orvosomnál kezdtem még 5 évvel ezelőtt, akkor elküldött kórházba a gyerekszakosztályra, ahol éjszakára benttartottak és infulziót kaptam, másnap ultrahang volt és vérvétel, de azokban nem volt semmi eltérés, így haza küldtek azzal, hogy majd elmúlik. Azóta többször is volt vérvétel, de sosem küldtek sehova. Tavaly volt az, hogy a véres széklet miatt(ez akármilyen undorító, de lefotóztam) kicsit komolyabban kezdték venni, elküldtek Nyíregyre, de kitudja miért végül a Nőgyógyászaton kötöttem ki és a menstruációmat vizsgálták. Ott sem volt baj, így haza küldtek. Pár hónapja a gyomorfájás egyre elviselhetetlenebb lett, így megint visszamentem...azt mondták kérjek Nyíregyre időpontot a gasztroentrológiára viszont akárhogy hívom őket nem veszi fel senki, Mátészalkán pedig azt mondták hogy jelenleg nem tudnak fogadni. Allergiateszt volt, de abban sem volt eltérés.

2021. dec. 15. 23:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Cöliákia-teszt volt?
2021. dec. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a szüleidtől kérj pénzt akár még karácsonyi ajándék helyett is magán gasztroenterológiára, amit már évekkel ezelőtt kellett volna a fölösleges kerülőutak helyett. A Crohn betegség tünetei tényleg teljesen megfelelnek ennek.
2021. dec. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Illetve nem ártana gyomor- vékonybél tükrözés sem.
2021. dec. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#5 nem, a fent említetteken kívül semmit nem néztek.

#6 Az sajnos nem olyan könnyű, anya 2 éve elhunyt, így apa egyedül nevel velem együtt 3 gyereket.

2021. dec. 16. 07:12
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Az nehéz. Akkor utazz be Nyíregyházára rendelési időben és személyesen kérj időpontot. De beutaló is kell a háziorvostól.
2021. dec. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!