Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tüdőgyulladás Covidosan?

Tüdőgyulladás Covidosan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elsősorban megkérek mindenkit, olyan válaszoljon aki nem el rettent és ráparáztat, hanem segít!

Pánikbeteg vagyok! Ez által sokkal nehezebben dolgozok fel egy ilyen dolgot, hogy covid. Elkaptam sajnos, kismamaként (7hetes). Ma vagyok a teszt szerint 4. Napon, amúgy inkább már 5-6.nap.

1 napig 38,2 fokos láz, 1 fél napig hőemelkedés, ma pedig már nincs láz se hőemelkedés. Tegnap a hőemelkedés mellé iszonyú izom és végtagfájdalmam volt, a hátam is fájt. Igaz nekem ha nem vagyok beteg is fáj mindig mindenem 😀

A lényeg ma picit többet köhögök, mint eddig. Száraz köhécselés, és ha nagyobbat köhögök felszakad rendesen de az is az orrmandulámtól (be van dugulva az orrom,átlagba ha beteg vagyok az szokott gyulladt lenni)

Nem vagyok màr rosszul, közérzetem is jó nagyon. Viszont ma már elég depis voltam, és azon kattogok hogy kapok-e levegőt rendesen, és fáj-e a tüdőm.. kaptam-e tüdőgyulladást.. a köhögés miatt..

most este már egy ponton valami hideg érzést érzek a gerincoszlopom mellett egy ponton…

Köhögéskor nem fáj semmim..

pulzoxi szintem 99% folyamat..

Pánikolok? Túlságosan figyelem magam?



2021. dec. 17. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pulzoximéter 99%-on van akkor semmi okod az aggodalomra, ez csak pánik.

Gondolj arra hogy már túl vagy a nehezén, hiszen jobban vagy. Kifelé mész belőle.

Persze jó hogy figyeled magad és nem veszed félvállról, de ne ess át a ló túloldalára mert azzal csak feleslegesen pánikoltatod magadat.

2021. dec. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm ❤️ Igen, valószínűleg a pánik miatt nehezebb.
2021. dec. 17. 18:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs tüdőgyulladásod ne aggódj :) páromnál ugyan igy folyt le, most már teljesen jól van (max 2 hét alatt) a köhögés gyakorlatilag normális ilyenkor. Egyébként én azt vettem észre (nálunk az egész rokonságon most ment át), hogy a köhögés a vége fele jön, mikor már nincs lázad és jobban vagy. Próbáld magad azzal nyugtatni hogy már nincs se lázad se hőemelkedésed tüdőgyulladásnál lenne mindenképp és nem múlna el hamal.
2021. dec. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a nyugtatást:) jól esik.

Nehéz ez ilyenkor, főleg hogy én tényleg sokkal nehezebben kezelem ezeket a dolgokat.

Megnyugszok, és nagyon jó lesz túl lenni rajta :) köszönöm :)

2021. dec. 18. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!