Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid fulladás?

Covid fulladás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Férjem is elkapta a covidot. Hőemelkedése volt 2 napig, azóta néha fájnak az izületei.

Kb 3-4. Napján van, és tegnap este is azt mondta nehezen kap levegőt és fél. Mondtam neki hogy nyugodjon meg, semmigond, bepánikolt picit. Adtam neki egy nyugtatót, lenyugodott és mintha semmi nem történt volna. Azóta minden rendben van.

Most megint (fél nap eltelt) azt mondja nehezen kap levegőt. Mondtam neki, hogy tegnap is megnyugodott és minden rendben lett. Ő szerinte ez nem pánik.

Mit tudok vele tenni ilyen esetben?

Úgy gondolom nincs gond, amikor nem figyel rá (nehezen vesszük orron a levegőt mert be van dugulva, ez tény).

Szeretnék segíteni neki, de ha tegnap óta semmi gond nem volt, most megint előjöhetett? Pulzoxija 98-99 végig!



2021. dec. 20. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel az ügyeletet, mondd el mi a helyzet. Lehet,hogy a férjedet már ez is megnyugtatja, és jobban lesz.
2021. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
K**va nehéz ez. Már bocsánat. Nem engedi hogy bármit is mondjak neki ..
2021. dec. 20. 13:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem is ilyen. Olyankor megkérdezem tőle, hogy mit szeretne: hívjam-e a mentőket, orvost. Ha nagyon pánikol, akkor hivj mentőt, szerintem.
2021. dec. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt mondta nehogy hívjak akárkit is.

Akkor úgy látszik nem csak az èn férjem rossz beteg. Nyilván ha baj van azonnal! Egyértelmű! De fél óra után jól van.

2021. dec. 20. 13:25
 5/11 anonim ***** válasza:

Én is covid miatt fulladtam. Nehézlégzés, kifulladás.


2021 februárja végén kaptam el. 7 hónapig volt velem a fulladás....


Néha még most is nehezebben veszem a levegőt.

2021. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És a nehézlégzés covid alatt végig volt? Vagy csak néha-néha?
2021. dec. 20. 13:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem végig.


1 hónapig voltam beteg és a betegség harmadik hetében kezdődött el a fulladás része a dolgoknak. Előtte sokat köhögtem és volt köpet is.


Után rosszabb-jobb időszakok válltogatták egymást egész tavasszal és egész nyáron. Mondjuk egy hétig fulladtam, mint egy asztmás. Utána meg 2 hétig tök jól voltam. Változó intenzitású volt a fulladás, de például: elakadtam beszéd közben, mert fulladtam.

2021. dec. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem, de ez inkább postcovid szerű dolog. Mi most vagyunk az első hét végén, de ezen kívül minden rendben.
2021. dec. 20. 15:43
 9/11 Csocso2 ***** válasza:
100%
Akik légzési problémákkal küzdenek a Covid után azoknak ajánlatos lenne egy CT elvégzése. Sok szart hagy a tüdőn a Covid amit nem szabad elhanyagolni.
2021. dec. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jobbulast minden betegnek!
2021. dec. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!