Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyit ès mit igyon egy nap...

Mennyit ès mit igyon egy nap alatt, aki cukorbeteg?

Figyelt kérdés

2021. dec. 22. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Víz?
2021. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
79%

Én általában ásványvizet szoktam inni, de vannak cukormentes szörpök is rengeteg ízben (szénhidrát sincs benne)


Szerintem minimum 1.5-2L folyadékot kellene fogyasztani. Nem árt ha többet iszol, csak ne vidd túlzásba!


Ha magas a cukor sok vizet kell inni, hogy lemenjen

2021. dec. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy tanult kollégám kifejtette az első válaszban a vizet sokan nem csak fürdésre és főzésre használják!
2021. dec. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
T1, T2, LADA, 1.5? Mit mond az orvos? Mennyi a napi szénhidrátszükséglete? Ha T1, akkor inzulin-CH arány? Ez így elég hiányos kérdés...
2021. dec. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Víz
2021. dec. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Étkezések között csak vizet, reggelihez kávé, néha, ha ritkán megkívánom, akkor étkezésekhez egyszer-egyszer cukormentes üdítő vagy cukormentes limonádé. Kb. 2-2,5 liter vizet megiszom egy nap.
2021. dec. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kedves Vàlaszolòk!


Nagyon köszönöm a hasznos tanàcsokat!


Egy kedves ismerősömről derült ki pàr hònapja, hogy cukorbeteg (nem tudom melyik tìpus). Sohasem volt egy nagy ivò, hiàba pròbàltuk meggyőzni a folyadèkbevitel fontossàgàròl, no meg egyèb egèszsègmegőrző evèsi-ivàsi szokàsokròl. Vìz helyett mindig a cukros üdìtőket rèszesìtette előnyben, most meg fanyalog, ha azt mondom neki, hogy igyon vizet meg teàt cukor nèlkül, mint példàul mi (fèrjem, gyerekem ès èn). Igyekszem felkutatni neki a hasznos tanàcsokat, mert az orvosok nem tùl közlèkenyek, mondvàn: nincs idő mindenkinek töviről-hegyire mindent elmagyaràzni. Mivel nincs internet hozzàfèrèse, rajtam keresztül tanulgatja ezt az ùj èletmòdot. Hàlàsan köszönöm, hogy àltalatok okosabbak lettünk!

2021. dec. 22. 22:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Esetleg ha van Facebookod akkor javaslom a "Cukor nélkül- szénhidrátdiéta cukorbetegnek,IR-eseknek" nevű csoportot. Rengeteget lehet ott tanulni és van egy "diétasuli" nevű mappa ami az alapszabályokat nagyon jól összefoglalja, azt akár ki is lehetne nyomtatni az ismerősödnek :)

2-3 liter víz mehet nyugodtan naponta. És étkezések között csak vizet szabadna inni! Sem mást inni,és nincs "csak egy falat"...

Cukormentes üdítőket, teákat, kávét csak étkezésekhez lehet inni. Gyümölcslevekből 100%-osat igyon, gyors szénhidrátkènt számolva velük.

Remélem tudtam segíteni..


Kellemes ünnepeket :)

2021. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hàlàsan köszönöm a hasznos tanàcsokat! (Bocsi, hogy megkèsve, de nem vettem èszre kellő időben.)


Legjobbakat kìvànok èn is :)

2021. dec. 29. 12:37
 10/10 anonim válasza:
Szerintem vízet és sokat!
2022. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!