Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid tünet lehet az, hogy...

Covid tünet lehet az, hogy szagokat nem érzek, de ízeket meg igen?

Figyelt kérdés

Csakmert szagokat nem érzek de ízeket meg igen.


Ja meg az orrom be volt dugulva pár napog meg köhögtem, eleinte azt hittem az orrdugulás miatt nem érzek szagokat dehát most kiderült hogy nem😂 volt valaki aki így volt covidos esetleg?



2021. dec. 23. 21:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nekem nem a teszttől, hanem a tünetek megjelenésétől számította a 10 napot, tehát nem kellett karanténban lennem. Nem tudom orvos függő-e a dolog. Mondjuk én a sürgőre kerültem, nem háziorvoshoz, mert eléggé szаrul voltam a végére. Amúgy érdekes, hogy én is meg a párom is úgy voltunk, hogy napokig csak nátha, semmi extra. Aztán amikor már szinte kilábaltunk belőle mentő kellett anno neki is meg nekem is. 1 nap sürgő és aztán ahogy jött, úgy ment. Alattomos betegség.


Patikában 3 ezer forinttól tudsz venni tesztet. Érdemes olyat, ami mind IGM, mind IGG mutat, ujjbegy vérből.

2021. dec. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősünknél a gyorsteszt nem mutatta ki, az ugyan abban az időpontban készült pcr igen.
2021. dec. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
#11, miért kellett utána mégis a sürgősségire mennetek? Mi történt?😞
2021. dec. 24. 09:13
 14/26 anonim ***** válasza:

Páromnál csak szaglásvesztés volt, két nap hőemelkedés, meg egy kis nátha, amúgy teljesen jól volt. Aztán kb egy hétre rá vesegörcs, meg ijesztő módon törtek kifelé az ujjai, tehát görcsölt kegyetlenül, meg volt feszítve a két keze, aztán elájult. Másnap még szarul volt, de aztán minden ok.


Nálam először egy nap hőemelkedés, pár nap orrfolyás és köhögés. Fájt a torkom is. Aztán amikor már múlt elfelé, mar gyakorlatilag csak egy enyhé torokkaparás maradt, meg párszor ki kellett fújnom az orrom, egyszer csak hírtelen rám tört egy szapora pulzus, aztán reszkettem mint a nyárfalevél. Vérnyomásmérés: 180. Kaptam szurit, lejjebb ment. Másnap ugyanez, akkor már be is vittek. EKG, CT, stb - minden ok, a vérnyomás meg 180 fölött. Aztán másnapra már nem kellett szuri, de még tensiomin se. Azóta minden rendben.


Ezek ilyen utórengések voltak, vagy nem tudom hogy nevezzem őket.

2021. dec. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Ez nagyon durva, Jézusom!😞 Remélem azóta minden rendben van mindkettőtökkel, és nem maradt semmi nyoma ennek!🥺❤️
2021. dec. 24. 10:16
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
#11! Igen, dokifüggő. Azért írtam, hogy a Kérdező dokija valószínűleg megszívatná, mert írta, hogy nincs jó véleménnyel az oltatlanokról.
2021. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

#16 értem, akkor van ilyen is.


#15 kérdező köszi szépen, azóta minden rendben. Páromnál vannak ilyen fantom ízek még néha (pl csoki, bor szerinte "tehén ízű" - értsd olyan mint amikor elleni fog a tehén és van egy rossz íz a tejen), de ez is csak néha. Egyébként minden rendben.

De ezt csak érdekesség képpen írtam, nem azért, hogy elijesszelek, nyilván mindenkinél más. Pihenj sokat és minden rendben lesz.

2021. dec. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Ja meg még nem mondtam a lényeget: nem egymástól kaptuk el. Amikor ő volt beteg nem kaptam el (voltunk teszten, meg vettem itthonra is, az övé mind2 esetben pozitív, az enyém negatív volt, antitest vizsgálat szintén). Hónapokkal később kaptam el, akkor meg ő nem.

Ez a szar mindenféle logikát nélkülöz...

2021. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
67%

#14: Favipiravirt szedtetek? Csak azért kérdezem, mert amiket írtál (vesekárosodás, szívritmuszavar, ízérzészavar, vér káliumszintjének csökkenése --> magas vérnyomás egyik lehetséges oka), azok szerepelnek a gyógyszer lehetséges mellékhatásai között.

Én miután elolvastam a betegtájékoztatót, úgy döntöttem, inkább nem veszem be, lesz ami lesz. Így is meggyógyultam.

2021. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Egyébként nekem is csak a szaglásom ment el, az ízérzékelésem nem.

#19

2021. dec. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!