Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez normális dolog,hogy ezt...

Ez normális dolog,hogy ezt csinálta a háziorvos?

Figyelt kérdés

Eléggé Köhögök és hőemelkedésem van.

23-án elmentem háziorvoshoz,elmondtam a tüneteimet. Meg sem hallgatott, nem vizsgált meg,csak felírt antibiotikumot.

Kérdem én,ez normális???

Nem vagyok covidos,volt negatív tesztem.



2021. dec. 26. 01:45
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom nem tetszett neki, hogy nem telefonon keresztül mondtad el neki a problémáid
2021. dec. 26. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális. De legtöbb ezt csinálja. Vagy még ezt se. Oda sem mehetsz csak telefonon kell felhívnod és felír valamit. Amióta a megemelték a pénzüket éd jött a covid sokkal bunkóbbak lettek.
2021. dec. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem normális.

Mifelénk, ha odamész csak úgy, elhajtanak, be sem engednek. Csak időpontra lehet menni, ha nem vagy lázas, nem köhögsz, és nem vagy náthás.

Én most voltam covidos, jobban mondva pozitív lett a tesztem. Nekem még gyógyszert sem írtak fel, csak telefonon tudtam beszélni az asszisztens nővel. De a teszt miatt csalingázhattam a városban.

2021. dec. 26. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Háziorvosom napi 2 órát rendel. Az heti 10 óra. Ki van írva, hétfő 8-10, kedd 13-15 stb. Én meg napi 8-9 órát dolgozok. Úgy hogy menjenek a jó büdös picsába.

Nem, a maradék időben nem ügyel. Városban van orvosi ügyelet amit egy maszek cég lát el szerződés alapján. Illetve a kórházban van SBO.

2021. dec. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"elmondtam a tüneteimet. Meg sem hallgatott,"


akkor most beléd fojtotta a szót vagy közben befogta a fülét ??


A normalitásról nem tudok nyilatkozni, de egy tapasztalt orvos a betegre ránézve, a hangja meg a számára hivatalosan érkezett orvosi járványügyi információk alapján sokszor képes egy közelítőleg helyes diagnózist felállítani felsőlégúti fertőzés esetén.

2021. dec. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát, nem lenne az, de sajnos nem kirívó eset.

Egyik rokonomat is telefonon keresztül "diagnosztizálta" a háziorvos, természetesen antibiotikumot írt fel.

Másik példa:

2 éve torokfájással, hőemelkedessel elmentem a házidokihoz, hogy kiírjon táppénzre, a "biztonság kedvéért" felírt antibiotikumot. 5 nap alatt beszedtem, semmit nem javultam, visszamentem, felírt ugyanabból még egy dobozzal. Gondoltam, csak érti a dolgát, beszedem. A felénél tartottam, amikor már annyira szétcsapta a bélflórámat, hogy állandó hasfájásom lett és aztán kb. 2 hónap kellett mire teljesen elmúlt és normális lett a székletem.



Szerintem az van, hogy a gyógyszer cégek csúsztatják a vastag borítékokat a háziorvosoknak, azok meg felírják boldog-boldogtalannak a szarjaikat.

Aztán megy a pislogás, hogy egyre több a multirezisztens baktérium...

2021. dec. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ugyan. A 4 éves kisgyerekem úgy vizsgálta meg nagy nehezen, hogy már 2x összevesztem vele telefonon. Több mint 1 hete köhögött csúnyán a kicsim, már rég megvolt a negatív teszt, letelt a karantén (kontakt volt az óvónénije miatt) és még úgy is csak nagy nehezen akarta fogadni. Pedig a tünetei egyértelműen bakteriális fertőzésre utaltak (zöldes-sárgás bő takony).

Szóval ne csodálkozz.

2021. dec. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!