Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintem oltott embereknek...

Szerintem oltott embereknek sem szabadna adni védettségi igazolvány adni?! Szerintetek sem?

Figyelt kérdés
2021. dec. 27. 11:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egész igazolványosdit el kellene törölni. Egyre jobban látszik, hogy totál lényegtelen, hogy valaki oltott-e vagy sem, ugyanúgy elkaphatja és továbbadhatja. Viszont a hatalomnak egy rettentően jó eszközt ad a kezébe, hogy korlátozhassák az elvárásaiknak ellenálló egyéneket.
2021. dec. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
77%

A megnevezés elhibázott. Nem védettségi igazolvány, hanem oltási, esetleg oltottsági (ha nagyon nyakatekerten akarok fogalmazni, akkor oltottság tényét igazoló, oltottság megtörténtét igazoló dokumentumnak), ha tetszik, akkor igazolványnak kellene hívni.


Védettségi igazolványt meg max. úgy adnék, ha az illető beméreti a védettségét, és jól láthatóan, hangsúlyozottan kiemelve (nem QR kód alatt), hogy - mondjuk - 2022.január 20-ig érvényes (de erre felesleges kártyát nyomtatni, én mellé csatolnék és kötelezően hordatnék.


A rendezvényekre való beléptetésnél meg gyorstesztet csináltatnék: aki ott megbukik, az nem mehet be, aki nem, az bemehet.

2021. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
22%

Rossz a neve, rossz, hogy nincs lejárata, rossz, hogy csesznek ellenőrizni online, rossz, hogy még azoknak is adnak, akik csak 1 oltást kaptak, rossz, hogy ezek után nem tiltják le, ha 2.-ra el sem megy. Más baj nincs vele.

Amúgy engem nem érdekel, hogy mellette elkaphatom és tovább adhatom. Oltassa be magát a másik is, vagy hordjon maszkot éjjel-nappal aztán akkor nincs probléma, ne pedig óbégasson, hogy én (még csak nem is ő) akkor is elkaphatom. Semmi köze hozzá.

2021. dec. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Laylah ***** válasza:
86%

"Még is vannak olyan emberek akik nincsenek beoltva és ők PCR teszteljük meg negatív azt hogyan lehetséges?"

Úgy, hogy a PCR akkor lesz pozitív, ha elkapod a vírust és fertőzött vagy. Attól, hogy valaki nincs oltva, nem lesz automatikusan fertőzött.

2022. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!