Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet 16 évesen ágyéki porckor...

Lehet 16 évesen ágyéki porckorongsérvem?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje fáj a derekam, de csak hajolásnál, most egy pár napja elkezdett a lábam is fájni a combom hátsó részén és a térdemnél, lehet ennyi idősen porckorongsérvem?

Nagyon szeretek edzeni és félek hogy abba kéne hagynom.



2021. dec. 28. 22:39
 1/9 anonim válasza:

Lehet.


Van-e lúdtalpad, és szemüveged?

2021. dec. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lúdtalpam nem tudom hogy van-e de szemüvegem igen, távolra.
2021. dec. 28. 22:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Edzés és séta közben nem fáj soha inkább mikor állok vagy fekszek de akkor is csak kicsit
2021. dec. 28. 23:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Akinek van porckorongja, annak lehet porckorongsérve. 0-120 éves korig.
2021. dec. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A rövidlátás, a lúdtalp és a gerincproblémák összefüggenek. Mindegyik a kötőszöveti lazaság, gyengeség eredménye. Ez egy öröklött állapot, laza, gyengébb kötőszöveti állomány, amely könnyen megereszkedik. A szemlencse fókuszálása, a talpboltozat tartása, és a gerincoszlop stabilitása is függ a kötőszövet állapotától. Ha gyengébb, lazább, akkor ezek a problémák kialakulnak.
2021. dec. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia. Igen, sajnos előfordulhat ilyen fiatalon is. Mivel írtad, hogy edzel, lehet befolyással a porckorongsérv kialakulására. Emellett genetika, helytelen tartás, nehéz fizikai munka stb közrejátszhat, de van, hogy random megtalál embereket minden előjel nélkül.

Tudom, dolgoztam idegsebészeten, bár nem közvetlenül, csak irodába. Sokat beszélgettem betegekkel, nagyon változatos történetek hallottam és változatos élethelyzetekben jött elő.


Érdemes lenne először a háziorvossal beszélni. Adjon beutalót vagy ortopédiára vagy reumatológiára, akik majd adnak beutalót ágyéki gerinc MR vizsgálatra, amivel tudsz menni idegsebészetre, esetleg hogy addig "ne unatkozz" háziorvos küldjön el egy sima ágyéki gerinc RTG-re, nincsen-e csontszerkezetileg is valami eltérés.

De mehetsz egyenest az idegsebészeti rendelésre, adnak ők is beutalót, de jobb, ha oda már úgy mész, hogy igen, itt egy MR és műteni kell, mert ott a sérv és nagyon fáj és nem bírod. Terápiában nagyon nem tudnak segíteni, max tanáccsal láthatnak el, esetleg sima tornát tudnak javasolni.


Finom gerinctorna javasolt, esetleg McKenzie torna, viszont szigorúan szakember mutassa meg, ne videókból tanuld meg. Úszás nagyon hasznos tud lenni. Fájdalomcsillapítót nyugodtan vegyél be, ha nagyon kellemetlen, esetleg izomlazítót.


Viszont ha izomgyengeséget tapasztalt (nem tudod spiccbe tenni a lábfejed, mint a balerinák vagy visszafelé hajtani), akkor nagyon erősen javaslom, hogy menj orvoshoz. Ott már olyan szintű a sérv, hogy az idegek károsodnak és nem jó, ha úgy marad hosszú ideig.


Történnek csodák és van akinek tornára elmúlik a sérve, vagy úgy elmozdul a helyéről, hogy többé nem nyomja az ideget, nem szabad feladni, hátha elkerülhető a műtét.


Illetve írtad, hogy bizonyos mozdulatok, testhelyzetben hozzák ki, ez is nagyon tipikus. Van aki csak állni tud, mert mindenhogy máshogy fáj, valaki csak feküdni.


Drukkolok, hogy jobban legyél.

2021. dec. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia, végül mi lett?
2022. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Végül csak túlgondoltam, nem volt semmi bajom és végre el is tudtam hinni az orvosnak hogy nincs bajom. Mióta nem gorcsolok rá és nem képzelek bele hatalmas bajokat nem fáj már a derekam egyaltalan
2022. máj. 2. 21:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Ismerős, mindig fáj valamim. És csak az orvos tud meggyőzni, de az se mindig.
2022. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!