Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi a különbség a felfázás és...

Mi a különbség a felfázás és a vese megfázása között?

Figyelt kérdés

Ha éjjel nyitott ablaknál lecsúszott a takaró a hátamról és megfázik a vesém, annak mik a jelei?

És ha hideg kövön mászkáltam zokni nélkül és felfáztam, akkor mi?

Ez mindkettő a hideg miatt van és nem baktérium okozza, ugye?

És vesegyulladást az baktériumi fertőzés okozza, a fenti két eset az nem vesegyulladás?


2021. dec. 29. 11:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
És akkor ha nem vagy rá hajlamos, nyugodtan alhatsz takaró nélkül nyitott ablaknál télen?
2021. dec. 29. 12:16
 12/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz kikezelni utána, általában nem is szokott sikerülni.


Igen, a tüdőgyulladás is baktérium okozza, a hideg azmindig csak rásegít.


Én alhatok takaró nélkül is akár, "felfazni" akkor sem fogok, mert nem a hidegtől van.

2021. dec. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Érte már, köszi
2021. dec. 29. 15:35
 14/15 anonim ***** válasza:
Kórokozók mindig vannak körülöttünk és bennünk is. Normál esetben az immunrendszer kordában tartja őket és nem betegszünk meg. Viszont ha felborul az egyensúlyi helyzet és valamelyik kórokozó elszaporodik, akkor tüneteink lesznek. Ha valakinek pl. felfázásos tünetei vannak és nem foglalkozik vele, felszálló fertőzésként okozhat vesemedence gyulladást is. Míg előbbit könnyebb, utóbbit nehezebb kikezelni. Enyhe húgyúti tüneteknél elég lehet a bőséges folyadék, 2 óránkénti vizeletürítés, gyulladáscsökkentő teák használata, esetleg enyhe fájdalomcsillapító, illetve melegvizes palack, pihenés. Ha erre nem javul vagy a tünetek fokozódnak, akkor már kell antibiotikum.
2021. dec. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. dec. 30. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!